11 червня, 2024, 15:55

Брати Зубер та Мохсін Ісса почали ділити свою міжнародну заправочну імперію, яку побудувати з нуля та якою керували разом протягом понад двох десятиліть. Зубер Ісса продає свої 22,5% акції британської мережі супермаркетів та АЗС Asda, та купує 34 заправки, які належать EG Group, в якій він є співзасновником. Про це йдеться у повідомленні компанії.

Інвестиційна компанія TDR Capital купує частку Зубера Ісса в мережі супермаркетів Asda, збільшуючи свою частку до 67,5%, щоб стати її мажоритарним акціонером. Угоду вартістю 228 млн фунтів стерлінгів, як очікується, буде закрито у другій половині 2024 року. Після цього Зубер Ісса піде з посади співголови правління EG Group, але залишиться невиконавчим директором, а його брат Мохсін Ісса стане одноосібним керівником компанії. Зубер, Мохсін  Ісса та компанія TDR Capital залишаться акціонерами EG Group.

«Після продажу моєї частки в Asda я зосереджу свою увагу на керівництві та управлінні рештою заправок EG у Великобританії, які я придбав особисто, і приділятиму більше часу моїм благодійним проектам», — зазначив Зубер Ісса.

Мережа Asda є основним активом EG Group у Великобританії. EG Group разом зі своїм партнером TDR Capital у 2021 році придбала британську Asda за £6,8 млрд. 

Зубер і Мохсін заснували EG Group у 2001 році, і під їхнім керівництвом бізнес з однієї АЗС перетворився на міжнародну компанію з більш ніж 5500 АЗС та зручними крамницями на трьох континентах — в Північній Америці, Європі та Австралії. EG Group стверджує, що є третьою за величиною незалежною мережею АЗС та магазинів біля дому у світі, п'ятою у США та другою — в континентальній Європі та Австралії.

Продаж Зубером своєї частки в Asda формалізує поділ компанії між братами-мільярдерами.