Тривають переговори між болгарським держпідприємством «Пристанищна инфраструктура» та «Лукойл Нефтохим Бургас» щодо процедури передачі державі операційного контролю над портовим терміналом «Росенец». Про це на своєму сайті повідомило міністерство транспорту Болгарії.

Згідно з ухваленим рішенням Ради міністрів, концесійний договір припинено з 15 серпня 2023 року. Вже є комісія, призначена міністром транспорту та зв’язку, яка протягом 30 днів з дати припинення договору з «Лукойл Нефтохим Бургас» прийме об'єкт концесії, зазначається у повідомленні.

Морська адміністрація Болгарії вже видала наказ про виключення «Лукойл Нефтохим Бургас» з Реєстру портових операторів. Водночас у цей реєстр має бути внесено державне підприємство «Пристанищна инфраструктура», на яке покладено управління терміналом. 

В кінці липня депутати болгарського парламенту ухвалили проєкт закону про спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи у зв'язку з агресією Росії проти України, відібравши у російського «Лукойла» контроль над нафтоперевалкою «Росенец» поблизу Бургаса.

Концесію  «Лукойла» на перевалку, на думку авторів проєкту, було безпідставно продовжено ще на 24 роки в жовтні минулого року. Це зробив тимчасовий уряд, призначений президентом Радевим, який відомий своїми проросійськими заявами. Радев раніше публічно ставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.

Схожі новини