Болгарія припинить імпорт російської нафти, яку наразі використовує компанія «Лукойла» для переробки на своєму НПЗ в Бургасі. Відповідне рішення вчора в першому читанні ухвалили депутати парламенту Болгарії, повідомляють місцеві ЗМІ.

Депутати підтримали законопроєкт, яким вносяться зміни до закону про контроль за виконанням обмежувальних заходів у зв'язку з збройною агресією Росії проти України.

Згідно з документом, уряд країни має заборонити імпорт російської нафти, дозволений Болгарії як виключення з санкцій ЄС, протягом 30 днів після того, як закон набуде чинності.

Законопроєкт також передбачає, що, якщо російська компанія не забезпечить повну диверсифікації поставок сирої нафти до Болгарії, уряд має передати НПЗ в Бургасі та всі інші активи, що належать «Лукойлу», під контроль держави. 

Як відомо, Європейська комісія дозволила Болгарії та Угорщині імпортувати російську нафту до кінця 2024 року.

В «Лукойлі» заявили, що запропонований депутатами 30-денний термін на диверсифікацію – нереальний і не може гарантувати нормальну роботу підприємства, а також збереження стабільних цін на ринку пального Болгарії. Таку заяву компанії поширили російські ЗМІ.

Нагадаємо, на початку вересня Болгарський нафтовий термінал «Росенец» перейшов від «Лукойла» під контроль держави.

В кінці липня депутати болгарського парламенту ухвалили проєкт закону про спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи у зв'язку з агресією Росії проти України, відібравши у російського «Лукойла» контроль над нафтоперевалкою «Росенец» поблизу Бургаса.

Концесію  «Лукойла» на перевалку, на думку авторів проєкту, було безпідставно продовжено ще на 24 роки в жовтні минулого року. Це зробив тимчасовий уряд, призначений президентом Радевим, який відомий своїми проросійськими заявами. Радев раніше публічно ставив під сумнів суверенітет та територіальну цілісність України.


 

Схожі новини