Адміністрація Байдена схвалила скорочену версію проєкту ConocoPhillips з видобутку нафти і газу на Алясці з інвестиціями приблизно на рівні $7 млрд, повідомляє Reuters з посиланням на заяву Міністерства внутрішніх справ США. Рішення привітали офіційні особи Аляски та представники нафтової промисловості, але розкритикували захисники навколишнього середовища.

Міністерство внутрішніх справ схвалило проєжкт із трьома буровими майданчиками, тоді як ConocoPhillips планувала створити п’ять бурових майданчиків, прокласти десятки миль доріг і трубопроводів, а також побудувати сім мостів. Міністерство заявило, що менший масштаб проєкту пом’якшить вплив на середовище існування таких видів тварин, як білі ведмеді та жовтодзьобих гагар.

Опоненти проєкту стверджували, що розробка трьох бурових ділянок на північному заході Аляски не відповідає програмі президента Джо Байдена щодо боротьби зі зміною клімату.

Водночас посадові особи Аляски кажуть, що проєкт створить сотні робочих місць і принесе мільярди доларів доходу в бюджет. Штат значною мірою покладається на доходи від видобутку нафти, але обсяши сильно скоротилися порівняно з піком у 1980-х роках.

Адміністрація Байдена намагається знайти баланс між інтересами нафтовиків та негативним впливом видобутку на довкілля. Вона оголосила пізно про нові заходи захисту незайманих земель і вод Аляски, які включають майже 3 мільйони акрів моря Бофорта в Північному Льодовитому океані «на невизначений термін», фактично закривши арктичні води США для видобутку нафти та газу. 

Тим не менше, групи “зелених” заявила, що оскаржуватиме проєкт ConocoPhillips у суді. 

Водночас сенатор Ліза Мурковскі сказала, що проєкт означатиме робочі місця та дохід для Аляски завдяки надходженню понад 180 тис. барелів нафти на день до Трансаляскинського трубопроводу.