16 квітня НафтоРинок та ExPro Consulting об'єднали близько 350 постачальників та споживачів пального, електроенергії та газу на бізнес-зустрічі AgroPetrol 2026. Захід відбувся в одному з п’ятизіркових готелів Києва, який перетворився на епіцентр нових знайомств, жвавих дискусій та пошуку нових партнерств.

Перша частина Заходу була традиційною - конференція зі стратегічною та ринковою сесіями, на яких спікери разом із залом дискутували на актуальні питання об'єднаних AgroPetrol ринків. Це розвиток Групи Нафтогаз в різних сегментах та, зокрема - UKRNAFTA, податкова дисципліна компаній, стретегічний вступ України до ЄС, інструменти роботи тендерних майданчиків та інші питання. Галузева аналітика енергетичниих ринків була представлена кращими фахівцями аналітичних агенцій східної Європи - Argus, ExPro Consulting та НафтоРинок.

Ключові тези спікерів:
- Тарас Качка, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: «Україна продовжує мріяти про отримання членства в Європейському союзі. Аби "технічно бути готовою" до вступу, ми прискорюємо завершення всіх необхідних реформ та адаптацію законодавства до 2027 р. Це зокрема стосується норм на ринку пального та енергоносіїв. Акцентую увагу на широкому спектрі питань «зеленої енергетики» та альтернитивних видів пального».
- Сергій Федоренко, комерційний директор Групи Нафтогаз: «В найближчий період дефіциту дизильного пального не очікується, постачання наразі досить диверсифіковані — вже є ресурс і з екзотичних напрямків. З початку кризи на Близькому сході, реалізація пального в державній мережі АЗС UKRNAFTA зросла на 80%».
- Теодозія Чернецька, заступник Голови ДПС України: «У 2025 р. було сплачено авансових внесків з податку на прибуток для АЗС - 3,2 млрд грн, з них у розмірі 60 тис. грн – 90,6%.
Оптова та роздрібна торгівля пальним згенерували 24,5 млрд грн надходжень у 2025 р. (-1,6% до 2024 р.), виробництво, передача та розподілення електроенергії - 101,6 млрд грн (+16,2%), АПК – 134,9 млрд грн (+23,0%)». - Сергій Сагун, СЕО Smart Tender: «Впровадження екосистеми ШІ-інструментів від SmartTender дозволяє учасникам ринку автоматизувати глибинний аналіз тендерів та конкурентів, скоротити час підготовки пропозицій із кількох годин до лічених хвилин та суттєво підвищити ефективність продажів і відсоток перемог».
- Віктор Фролов, гендиректор «Укрнафта-Постач»: «Завдяки цифровій трансформації B2B-напрямку, впровадженню паливних карток NAFTACARD та автоматизації тендерних процесів, «Укрнафта» успішно подолала кризу і збільшила обсяг тендерних продажів з нуля у 2022 році до понад 5 млрд грн, ставши ключовим постачальником для оборонного та державного секторів».
- Володимир Лисенко, ТОВ «ТЕПЛА»: «Через скасування норми про захист від відключень для підприємств, що імпортують 60% електроенергії, на ринку виникла регуляторна колізія, тому бізнес вимагає від влади прозорої комунікації та встановлення довгострокових, прогнозованих правил гри».
- Іван Кудінов, керівник відділу Argus Media: «».
- Микола Сичов, старший аналітик, оглядач ринку дизпального та LPG НафтоРинку: «Імпортозалежний ринок дизельного пального України у 2025-2026 роках зазнав логістичної та структурної трансформації, де в умовах постійної волатильності ключовими факторами успішних закупівель стали швидкість ухвалення рішень та врахування ризиків, так за підсумками минулого року імпорт склав 6,7 млн т.».
- Євген Білоконь, старший аналітик, оглядач ринків бензину та біоетанолу НафтоРинку: «Українські ринки бензину та біоетанолу функціонують ізольовано, бензин став повністю залежним від імпорту, обсяг якого склав 1,5 млн т для покриття внутрішнього дефіциту, тоді як вітчизняний біоетанол залишається переважно експортним продуктом».
- Анастасія Денисенко, аналітикиня, оглядачка нормативних змін НафтоРинку: «Через законодавчі прогалини механізм контролю та покарання за відсутність біокомпонентів у бензині фактично не працює, і найближчим часом ця ситуація навряд чи зміниться».
- Михайло Свищо, старший аналітик, оглядач ринку газу та нафти ExPro Consulting: «Попри успішне завершення опалювального сезону із запасами газу в 10 млрд м³, формування цін на українському ринку тепер визначається не стільки європейськими трендами, скільки внутрішніми чинниками: Діями «Нафтогазу», регуляторними змінами та впливом війни».
- Дар’я Орлова, старша аналітикиня, оглядачка ринку електроенергії ExPro Consulting: «Енергоринок України у 2025 році перейшов у режим екстремальної адаптивності, де критична залежність від імпорту та непрогнозованість правил гри стали визначальними факторами виживання системи».




Найбільший ажіотаж розгорнувся у другій частині AgroPetrol. Формат Speed Dating, який став головною фішкою заходу, виправдав себе на всі 100%: в одному залі чотири години паралельно проходили перемовини між компаніями різних галузей. Попри жорсткий тайминг, кожен перемовник за 240 секунд встигав озвучити свої потреби та можливості, обговорити умови комплаєнсу, страхування та логістики пального або енергоносіїв.
Компанії направили для роботи на заході делегації аби задовільнити попит в нових знайомствах, перемовин з партнерами, дискусії з представниками держкомпаній та установ. Зокрема, велика делегація працювала на заході від Групи Нафтогаз, яка є найбільшим виробником газу та пального, активним гравцем на ринку е/е, так і одним з найбільших закупівельників нафтопродуктів для виробничих потреб.
Вперше організаторам вдалось в одному залі зібрати всіх представників металургійної галузі, для яких енергоносії становлять питому вагу витрат. Традиційно кінцевих споживачів представляли компанії агросектору, перевізники, видобувні та виробниичі галузі.

Офіційна частина заходу завершилася врученням галузевої премії Best Supplier 2026. Переможців у номінаціях визначали безпосередньо споживачі шляхом оцінювання надійності, умов ціноутворення та клієнтського сервісу компаній-постачальників. Цінні подарунки вручали партнери заходу.
Після завершення ділової програми відбувся вечірній нетворкінг за підтримки партнерів заходу, під час якого учасники мали можливість продовжити спілкування у форматі дегустації італійських вин від Viticcio.
AgroPetrol 2026 продемонстрував, що попри логістичні виклики, український ринок пального та енергоресурсів залишається ліквідним, орієнтованим на прозорі правила гри та відкритим до нових форматів співпраці. І весь цей захід не був би таким комфортним без спонсорів та партнерів: компанії групи «Нафтогаз» («Укрнафта», «Укртатнафта», «Укртрансгаз», «Укртранснафта» та інші), мережа АЗК UPG, електронний майданчик SmartTender, група компаній ЗПЕК, цінова агенція Argus, мережа АЗС «БРСМ-Нафта», кавовий партнер JDE Professional, технічний партнер Infratechbud, мережа АЗС Parallel, за підтримки групи Martin, АТ Енерго Трейд, iSolar, Gazotrade та інші постійні клієнти консалтингових компаній НафтоРинок та ExPro Consulting. Делегації на захід готують мережі ОККО, WOG, SOCAR, компанії «Горизонти», D.Trading, AXPO та інші.

Організатори актуального за поточних обставин AgroPetrol 2026 - консалтингові компанії НафтоРинок та ExPro Consulting щиро дякують партнерам та спонсорам за підтримку, учасникам практичного Заходу за довіру та активну роботу.
До зустрічі на наступних заходах!



