12 січня, 2024, 10:30

Служба безпеки викрила схему розкрадання державних коштів, виділених на реконструкцію магістрального нафтопроводу АТ «Укртранснафта» на Житомирщині. Про це повідомило Управління СБУ в Житомирській області. 

Мова йде про капітальний ремонт лінійно-виробничої станції та встановлення навколо неї посиленого паркану для покращення контрдиверсійної захищеності об’єкту. Для проведення відповідних робіт держпідприємство протягом 2018-2019 років провело декілька тендерів. Однак їхніми переможцями було визнано дві київські компанії, які не мали належної матеріально-технічної бази та кваліфікованих працівників, кажуть в СБУ.

Згідно з даними слідства, замість виконання умов договору підрядники штучно завищували вартість будматеріалів, необхідних для реконструкції інфраструктурного об’єкту. 

«За деякими позиціями закупівельні ціни у 4 рази перевищували ринкові. Таким чином фігуранти вкрали майже 10 млн бюджетних гривень і не виконали запланований обсяг робіт, який був передбачений підписаною угодою», – зазначається у повідомленні служби.

Для виведення державних коштів у тінь та їх подальшого перерозподілу ділки використовували підконтрольні фірми. При цьому, посадовиця «Укртранснафти» без належних перевірок підписувала підрядникам акти прийому-здачі невиконаних робіт, стверджують в СБУ.

Під час обшуків в офісах учасників оборудки виявлено комп’ютери, печатки та документацію з доказами незаконної діяльності, а також майже чверть мільйона гривень готівки, ймовірно, одержаної злочинним шляхом. Підозрюваним загрожує до 12 років тюрми.

Посадовиці «Укртранснафти» інкримінується ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість). Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.