Ліцензування: нелегали занервували
У липні минув рік, як в Україні запроваджено ліцензування роздрібної торгівлі пальним, мета якого – потіснити нелегалів, так званий сірий ринок нафтопродуктів. Здавалося б, розмова коротка: немає ліцензії – закривайся, але тут починається найцікавіше. По-перше, виявляється, можна довго «не помічати» порушника, який до останнього «мотивуватиме» перевіряючого заплющувати очі. По-друге, одна й та сама АЗС може міняти юрособу і продовжувати торгівлю пальним під новою, «чистою», ТОВкою, що не заборонено, але, погодьтеся, ламає саму ідею ліцензування. НафтоРинок проаналізував, що змінилося за рік і які наслідки для ринку мало впровадження ліцензування.
Бензини Н1 2020
Леонід Пашкевич: «Рівномір – це лише частина системи контролю за бізнесом»
Початок масових перевірок співробітниками ДФС заправок та нафтобаз на наявність рівнемірів і вузлів обліку призвів до появи перших штрафів за кожен необладнаний резервуар. Звісно, що всі компанії, які не встигли чи не схотіли поставити контрольно-вимірювальну техніку на свої станції, почали екстрено купувати і встановлювати це обладнання.
Дизпальне Н1 2020
ADBLUE: підсумки І півріччя
У січні-червні обсяги імпорту Adblue скоротилися на 42%, до 8,3 тис. т. Падіння стало наслідком карантинних обмежень та запуску виготовлення реагенту в Україні, обсяги якого, за інформацією від самих виробників, за шість місяців року становили приблизно 3,8 тис. т. Отже, в порівнянні з І півріччям 2019-го баланс ринку скоротився на 16%, до 12 тис. т
Реалізація на АЗС червень 2020
Польща 2019
Квітка Дніпра
Журнал НафтоРинок продовжує розшукувати цікаві АЗС в Україні та за кордоном. Нас зацікавила візуально
приваблива заправка LOTUS у місті Дніпрі. Дизайн оригінального екстер’єру та інтер’єру був розроблений і втілений у життя відомими компаніями VDS і Circle Line
ГОЛИЙ ПІСТОЛЕТ 2019
На думку керівництва компаній, що працюють на ринку обладнання для автозаправних станцій, минулий рік можна вважати успішним. У порівнянні з 2018-м, виробники і імпортери ПРК збільшили обсяги продажів. Хтось додав 5-10 колонок до результату попереднього року, хтось 15-20, а деякі і більше 300. З’явився і новий постачальник ПРК, розширивши наявний асортимент турецьким обладнанням компанії Mepsan. Трохи зменшився імпорт вживаного обладнання та зійшли нанівець (у всякому разі за результатами минулого року) поставки одиничних газових колонок болгарського, польського та турецького виробництва. Незважаючи на політичні та інші перипетії, що впливали на ринок пального і – опосередковано – на поставки обладнання, постачальники «заліза» вважають, що 2019 р. можна вважати успішним
LPG: H1 2020
Світлана Івахова: Підписуйтесь на цікаву каву
ISLA – український бренд преміальної кави, створений командою професіоналів, які 14 років займалися ексклюзивною дистрибуцією італійського кавового бренду Іllі. Завдяки набутим за ці роки зв’язкам у кавовому світі і розвитку компетентності їм вдалося створити бленд, який тішить своїм смаком. ISLA – це кава свіжого обсмаження на щодень. НафтоРинок поспілкувався із засновницею торговельної марки Світланою Іваховою напередодні п’ятирічного ювілею ТМ та відкрив для себе аромат напою, котрий приваблює численних клієнтів АЗС.
Мільярди – в землю
Пандемія Covid-19 змушує нафтових мейджорів переосмислити свою стратегію розвитку. В червні Shell та BP знизили прогнозні ціни на нафту та газ та переоцінили вартість власних активів. Обидві компанії вважають, що частина інвестицій уже ніколи не окупиться, і за результатами ІІ кв. поточного року збираються списати чималенькі суми: Shell – до $22 млрд, BP – до $17,5 млрд.
Внесок SHELL у боротьбу з пандемією COVID-19
Багатьом здається, що світ уже перегортає сторінку в історії людства, яке пережило пандемію. Проте вона все ще продовжує суттєво впливати на здоров’я та життєдіяльність людей по всьому світу. Глобальні компанії докладають чимало зусиль у боротьбі з коронавірусом та допомагають долати наслідки соціально-економічної кризи, спричиненої Covid‑19. НафтоРинок дослідив, як під час пандемії в Україні та в інших країнах працює крупний гравець світового ринку пального.
Червень: +3 нові АЗС
Світова енергетика: підсумки 2019 від ВР
Минулого року про коронавірус майже нічого не чули, і спрогнозувати такий перебіг подій у світі експертам навіть не спадало на думку. Споживання вуглеводнів зростало, ціни давали можливість інвестувати в різні проєкти. Світовий попит на нафту виріс помірно – на 1%, тоді як обсяги видобування скоротилися на 0,3%, до 4,48 млрд т, випливає зі щорічної статистичної доповіді BP. Загальна потужність світових НПЗ минулого року збільшилася на 1,5 млн бар./добу, що є найбільшим приростом із 2009 р. Пропонуємо головне з аналітики ВР, яка, як завжди, бачить трохи наперед.