Фокус НафтоРинку суттєво змістився до кінцевого споживача нафтопродуктів. Адже пальне є одним із найважливіших ресурсів для безперебійної роботи підприємств у таких галузях, як транспорт, енергетика, будівництво та сільське господарство, а нині - військових. Його своєчасна закупівля у необхідній кількості безпосередньо впливає на ефективність функціонування цих секторів. Тому важливо не лише купувати пальне заздалегідь, але й робити це за вигідними умовами. Особливо гостро питання ефективних закупівель стало під час війни, коли чутливими є питання логістики та грошового ресурсу. Для зручності роботи бізнесу НафтоРинок ще у 2022 р. запровадив прайс Diesel DDP - ціни дизпального з доставкою по регіонах. У 2024 р. ми почали працювати над котируваннями дизелю в портах України FCA UA-PORTS. Ці інструменти дають пояснення рівня цін на пальне в регіонах та ідентифікацію постачальників.

А ось яким чином ефективно організувати процес закупівель пального – добре знають фахівці онлайн сервісів. З питаннями про вигоди, які можуть отримати власники бізнесу, закуповуючи пальне на спеціальних платформах — ми звернулись до Сергія Антонюка, керівника команди з адаптації нових клієнтів на майданчику SmartTender.biz.

Який принцип роботи інструментів для комерційних закупівель?

Існують спеціальні сервіси для автоматизації та оптимізації закупівель комерційних компаній, які допомагають значно заощаджувати на придбанні товарів і послуг. Основна перевага таких систем полягає у можливості отримати конкурентні пропозиції від учасників. Одним із таких інструментів є Smart Procurement.

У сервісі зареєстровано понад 100 тисяч різноманітних постачальників, готових пропонувати вигідні умови. Це дозволяє компаніям зменшити витрати на придбання необхідної продукції до 30%. Погодьтеся, це значно вигідніше, ніж самостійно проводити закупівлі та шукати контрагентів.

Компанія може самостійно формувати заявки та план закупівель, організовувати тендери, порівнювати пропозиції та обирати найбільш економічно доцільні.  В системі можна підписати договір з переможцем та розширювати перелік перевірених постачальників.

Також сервіс можна налаштовувати під індивідуальний бізнес-процес замовника будь-якої складності, завдяки проведенню етапу погодження відповідальними особами в середині системи.

Сергій Антонюк керівник команди з адаптації нових клієнтів на майданчику SmartTender.biz

Як організувати перший тендер на закупівлю пального?

Щоб розпочати роботу, компанія-замовник має зареєструватися в системі Smart Procurement через зручну форму. Далі весь процес будується дуже просто. Щоб провести перши тендер організатору потрібно зробити прості п’ять кроків:

  1. Залишити заявку на проведення тендеру.
  2. Чітко прописати вимоги до постачальників та опублікувати закупівлю.
  3. Дочекатися пропозицій від учасників та проаналізувати кожну, щоб дізнатися, хто пропонує найвигідніші умови.
  4. Підписати договір про співпрацю з обраним кандидатом.
  5. Отримати замовлення/послугу та здійснити оплату постачальнику.

Перевагою Smart Procurement є те, що інструмент створено на базі майданчика SmartTender.biz, на якому вже понад 10 років проводяться публічні та комерційні закупівлі, є безліч зручних опцій, навчальні матеріали та безкоштовний двотижневий демодоступ із супроводом персонального менеджера або служби підтримки.

Які компанії вже використовують комерційні закупівлі для розвитку власних потужностей?

Оскільки в системі Smart Procurement проводяться різноманітні тендери — від закупівлі пального та будівельних матеріалів до послуг технічного обслуговування, логістики, IT-обладнання, офісного устаткування та маркетингових послуг тощо, — користувачі системи також належать до різних сфер діяльності.

З вашого кола спілкування можу виділити компанії, які вже активно користуються сервісом: WOG, DTEK, «Укрнафта», Interpipe; «Южкокс»; «Укрзалізниця», «Ерідон».

Чи можна на Smart Procurement проводити закупівлі різних видів палива (бензин, дизель, газ тощо)? Які види пального замовляють найчастіше?

Так, на Smart Procurement можна проводити закупівлі різних видів палива, зокрема бензину, дизелю та газу. Наприклад, за 2024 рік було проведено 1331 тендер на закупівлю бензину, 724 тендери на дизельне паливо та 290 тендерів на придбання газу.

Найбільш популярними видами пального залишаються бензин і дизельне паливо, які замовляються найбільше завдяки їх широкому використанню в транспортній галузі та промисловості.

Як виглядає результат закупівель пального через Smart Procurement в реальних цифрах?

Середній термін закриття тендеру через сервіс складає лише три дні. Це дозволяє компаніям оперативно забезпечувати себе пальним, не затримуючи процеси. Завдяки високій конкуренції, де на один лот в середньому претендує 4,7 учасника, замовники можуть отримувати вигідніші пропозиції від постачальників. Як результат, бізнес має можливість заощадити до 34% свого бюджету на закупівлі пального, що значно підвищує ефективність використання коштів вашого бізнесу.

Як сервіс допомагає компаніям заощаджувати час і кошти при закупівлі палива?

Про переваги можна сказати багато: від заощаджень часу на пошук постачальників до укладання угод з надійними контрагентами. Якщо коротко, то інструмент для онлайн-торгів допомагає автоматизувати роботу із закупівлями: весь процес — від оголошення тендеру до отримання пропозицій — проходить автоматично, що знижує потребу в ручному управлінні та скорочує адміністративні витрати.

Ви отримуєте доступ до великої бази контрагентів, система пропонує понад 100 тисяч зареєстрованих постачальників, що дає змогу компаніям порівнювати більше пропозицій і вибирати найвигіднішу.

За 2024 рік було проведено 1331 тендер на закупівлю бензину, 724 тендери на дизельне паливо та 290 тендерів на придбання газу.

По суті економія теж відбувається автоматично - постачальники змагаються між собою, пропонуючи кращі ціни та умови, що знижує кінцеву вартість закупівель, а ви заощаджуєте бюджет компанії. До того ж замовник економить час, Smart Procurement значно пришвидшує закупівлі, адже все відбувається в одному місці - від проведення тендеру до вибору переможця.

Переконайтесь на досвіді закупівель

Про те, що комерційні закупівлі є дієвим інструментом для досягнення різних бізнес-задач свідчать позитивні відгуки користувачів. Наприклад, нещодавно своїм досвідом поділились такі компанії, як AGROSUPPLY та Відділення Польської Гуманітарної Акції в Україні. Хоча ці замовники не займаються закупівлею пального, їхні коментарі наочно демонструють, як Smart Procurement допомагає у реальних умовах оптимізувати закупівельні процеси. Компанії можуть легко закуповувати паливо, знаходити надійних постачальників, контролювати відповідність учасників вимогам і укладати договори — і все це в межах одного сервісу. Швидко, зручно та надійно. Будь яка компанія державного або приватного сектору може самостійно переконайтесь на власному досвіді та отримати переваги сервісу. Достатньо спробувати безкоштовно провести онлайн тендер на нашому майданчику.