Коли мова заходить про якість нафтопродуктів, національну мережу АЗК UPG у цьому сміливо можна назвати експертом. Адже щоб пальне відповідало заявленим параметрам виробника до моменту потрапляння в бак авто, компанія впровадила та вже багато років практикує багатоступінчасту систему контролю. Передбачено все: і аналіз проб з кожної партії, і захисне пломбування бензовозів, і постійне чищення паливних резервуарів на нафтобазах та заправних комплексах. Відстежується кожна ланка ланцюжка паливної логістики.

Ключову роль у цьому відіграє робота лабораторії з контролю якості пального. В Україні їх зо два десятки, але не всі ритейлери мають власну, як в UPG. Компанія декілька років тому інвестувала десятки мільйонів гривень в сучасну стаціонарну випробувальну лабораторію в Житомирській обл., яка пройшла акредитацію за міжнародним стандартом ISO170-25. На відповідність державним стандартам України тут ретельно перевіряється кожна партія пального, яке потужний імпортер «Укрпалетсистем», розширюючи географію поставок, нині  везе з заводу виробника в Європі, Америці чи Близького Сходу.

«Компетентність нашої лабораторії визнана на міжнародному рівні. Обладнання, приміщення, ведення технічних записів тощо — усе відповідає вимогам, які передбачає даний стандарт. Звичайно, точність досліджень залежить і від людини, тож і наші фахівці також проходять акредитацію, постійно навчаються, підвищують компетентність»,  - розповідають в компанії.

Для професійного дослідження якості нафтопродуктів потрібно дослідити більше десяти параметрів. В UPG пояснили, що завдання співробітників лабораторії - проконтролювати кожен. Так дизельне пальне має відповідати не менше ніж 19-ти показникам, бензин 15-ти, а газ — 10-ти.

Спочатку відібрана проба вноситься у спеціальний реєстр, а вже далі проходить повний цикл: від аналізування до 45-денного зберігання «арбітражу», як того вимагає ДСТУ. Це робиться на випадок ймовірних спорів. Тобто, коли у споживача виникає сумнів, щодо якості пального, ця проба передається до незалежної лабораторії, яка й виносить кінцевий вердикт.

Підтвердження якості - не хвилинна справа. Найбільше часу для здійснення дослідження потребує бензин. В середньому для аналізу однієї проби спеціалісти витрачають близько 7-ми годин. На дизельне пальне йде до 4 год., а найменше часу потребує дослідження проби газу - орієнтовно 3,5 год. Разом з тим, за потреби тут здійснюють й експрес-аналізи.

«Роль лабораторії у моніторингу якості пального дуже важлива. Протягом місяця проводимо десятки досліджень. Цього літа, наприклад, за місяць ми перевіряли на відповідність більше 40 проб газу. Бензину — в середньому 10 аналізів. Це клопітка робота, але лише так зможемо бути впевненими, що пропонуємо клієнтам найкраще», - розповіли у лабораторії компанії.

Власний ретельний контроль надає компанії впевненості, яку вони транслюють клієнтам. Кожен, хто купує пальне на АЗК UPG, завжди може ознайомитися зі сертифікатом та паспортом якості, які має кожна партія пального. Для цього потрібно просто звернутися до оператора і вам залюбки допоможуть.

Закономірно, що саме якість у UPG називають фундаментом бренду. Дотримання всіх внутрішніх та загальнодержавних норм лише підтверджує, що основа, на якій будується та масштабується цей бізнес, є дійсно міцною. І йдеться не тільки про пальне. Цей принцип розповсюджується й на сервіс, який отримують водії, щодня відвідуючи мережу.

Фото: пресофіс АЗК UPG