Сьогодні успіх бізнесу нерозривно пов’язаний із відповідальністю, яку він готовий нести перед суспільством. Для Shell ця відповідальність не обмежується лише забезпеченням споживачів енергією. Вона також охоплює питання загального добробуту людей: від створення рівних можливостей й поваги до прав людини до розвитку місцевих громад. Своїми досягненнями у цих напрямках Shell щороку ділиться у Звіті про сталий розвиток. Що вдалося компанії у 2023 році – читайте у статті.
Рівні можливості для кожного
Shell прагне, аби всі співробітники та партнери компанії відчували свою цінність та повагу до себе. Тому Shell підкріплює власну амбітну мету – стати однією з найбільш різноманітних та інклюзивних організацій у світі – чіткими цілями, прогрес на шляху до яких регулярно вимірюється.
Щоб наблизити гендерну рівність, Shell має на меті досягнути присутності жінок на керівних посадах на рівні 35% до 2025 року та 40% до 2030 року. У 2023 році цей показник зріс на 2% та сягнув позначки у 32%. При цьому у Раді директорів та у виконавчому комітеті Shell двоє з п’яти представників є жінками.
Аби краще відображати спільноти, де працює Shell, компанія прагне збільшити расове та етнічне представництво у структурі співробітників. Наприкінці 2023 року до складу Ради директорів Shell входило три члени, які вважають себе етнічними меншинами – це перевищує рекомендацію британського Parker Review щодо принаймні одного представника. Крім того, керуючись рекомендаціями Parker Review 2023, Shell планує досягти представництва етнічних меншин у вищому керівництві на рівні 15% до 2027 року.
Ще одним важливим завданням для Shell є створення безпечного та інклюзивного середовища для людей з інвалідністю та представників ЛГБТ+, яке дозволило б розкрити потенціал кожного.
У 2023 році досягнення компанії були визнані Workplace Pride Global Benchmark. За результатами оцінювання Shell було присуджене найвище звання «Адвоката», що засвідчує лідерство компанії в інклюзії ЛГБТ+ на робочому місці.
Також минулого року компанія запустила інтранет-сайт з питань інвалідності, доступності та інклюзії. Він покликаний надати вичерпні рекомендації та інструменти лінійним керівникам, лідерам, людям з інвалідністю та співробітникам для того, аби перетворити їх на надійних союзників у розбудові доступного середовища для всіх. Компанія продовжує надавати підтримку та підсилювальні інструменти людям з інвалідністю, починаючи з моменту працевлаштування і протягом всієї кар’єри у Shell. Це включає доступ до освітніх ресурсів, навчальних програм, а також особистий і професійний розвиток.
Дбаючи про фізичну безбар’єрність, Shell пропонує послуги доступності робочого місця колегам у 79 локаціях у 37 країнах.
Турбота про людей
Аби включити добробут співробітників до галузевих стандартів та зробити його передовою практикою, Shell співпрацює з партнерами, колегами та галузевими організаціями.
Зокрема, у 2023 році Shell спільно з Ipieca – Міжнародною асоціацією представників нафтогазової промисловості з екологічних та соціальних питань – розробила спільну програму, покликану покращити етичність найму та підвищити залученість працівників. Запуск пілотної програми планується на 2024 рік.
Піклуючись про права та добробут працівників-мігрантів у ланцюгах постачань, Shell об’єдналася з BP, Equinor і Ørsted для розробки принципів та інструкцій у консультації з постачальниками та громадськими організаціями. Метою співпраці було покращити умови проживання та переїзду для трудових мігрантів, затвердити принцип, згідно з яким роботодавець, а не працівник, повинен оплачувати вартість найму, а також запровадити ефективні механізми розгляду скарг. Пілотне впровадження цих принципів та інструкцій на заводах у Сінгапурі також заплановане на 2024 рік.
Коли йдеться про поліпшення умов праці співробітників, велике значення має можливість отримувати чесний зворотний зв’язок від працівників. Shell заохочує колег вільно висловлюватися про несправедливість або погані умови, та дозволяє робити це анонімно. Зокрема, результатом опитування понад 400 співробітників 15 партнерів-підрядників у Shell Energy and Chemicals Park Singapore стало покращення гуртожитків і зон відпочинку, а також будівництво безпечних мостів і доріжок.
Нагальними проблемами галузі залишаються питання виплати гонорарів за наймання та несвоєчасна виплата зарплат. У 2023 році Shell вдалося розв’язати проблему з затримками заробітних плат підрядникам у Нігерії.
Крім того, минулого року компанія ініціювала проведення двох глобальних семінарів із підрядниками та керівництвом спільних підприємств Shell, аби обговорити теми добробуту та психічного здоров’я працівників, дотримання прав людини та підвищення рівня безпеки.
Повага до прав людини
Повага до прав людини є невіддільною засадою Загальних принципів діяльності Shell та Кодексу ділової етики Shell. З року в рік компанія продовжує приділяти особливу увагу правам людини, які найбільше піддаються ризику внаслідок її діяльності: на робочому місці, включно з трудовими правами, у ланцюгах постачань, громадах та безпеці.
Співробітники Shell, які працюють у цих сферах, повинні пройти обов'язкове навчання з прав людини. З моменту впровадження таких навчань у 2021 році до кінця 2023 року їх успішно пройшли вже 1750 працівників, що становить 94% від усіх зареєстрованих учасників. Shell заохочує пройти курс усіх співробітників, незалежно від посади, щоб покращити розуміння прав людини в компанії.
Дотримання та повага до прав людини також є обов’язковими вимогами до підрядників і постачальників Shell. Це означає, що компанія активно співпрацює зі своїми контрагентами, щоб сприяти прозорості та здійснювати контроль за дотриманням прав людини у всьому ланцюгу постачань.
Щоб уникнути порушень прав людини при впровадженні практик безпеки, Shell приєдналась до ініціативи «Добровільні принципи з безпеки та прав людини» (VPSHR). Це багатостороння ініціатива урядів, представників галузей видобувної промисловості та неурядових організацій, яка дає вказівки щодо того, як захищати права людини під час роботи з державними та приватними службами безпеки. У 2023 році в межах реалізації «Добровільних принципів…» Shell здійснила оцінку ризиків, пов'язаних з правами людини, провела навчання своїх співробітників та підрядників, включила положення «Добровільних принципів…» у свої контракти з приватними охоронними компаніями, а також вжила заходів для моніторингу інцидентів та скарг, пов'язаних з безпековими заходами.
Повага до людей є одним з ключових принципів діяльності Shell. Впроваджуючи нові заходи та звітуючи про досягнутий прогрес, компанія прагне надихнути інших учасників ринку ставити добробут людей на перше місце при розбудові стратегії сталого розвитку.
Про Shell в Україні
Shell Mobility увійшла на український ринок 2007 року та входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Mobility. Нині в компанії працює близько 1 600 осіб. Мережа АЗС Shell нараховує 131 станцію у 20 областях України, з яких функціонують 118. Shell пропонує клієнтам високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим вуглеводневим газом (ЗВГ), а також широкий асортимент супутніх товарів, свіжу їжу й напої. Щоб відповідати потребам українських власників електромобілів, кількість яких постійно збільшується, на понад 16% мережі Shell установлені електрозарядні модулі.
Shell – глобальна група енергетичних та нафтохімічних компаній, яка діє в понад 70 країнах, а загальний штат становить 103 000 працівників. Компанія Shell, яка має більш ніж сторічний досвід у виробництві пального, нині використовує найсучасніші технології та інновації для забезпечення сталого майбутнього. Компанія також інвестує в розвиток енергетики (зокрема низьковуглецевої, а також у вітрову й сонячну) та нові види пального для транспорту (серед них – удосконалене біопальне й водень).
Джерела світлин: депозитарій компанії Shell