Важливим трендом сьогодення є безперервне навчання протягом усього життя. Необхідність самоосвіти або отримання знань на професійних курсах стає невід’ємною частиною саморозвитку особистості. За даними дослідження американського центру Pew Research, 87% працівників вважають необхідним проходити тренінги з розвитку професійсних навичок протягом усього кар’єрного шляху. Це спричинене тим, що світ навколо нас змінюється досить динамічно. Багато людей продовжують навчатися задля особистісного розвитку, реалізації потенційних можливостей, а також для кар’єрного зростання. Щорічне навчання стає дедалі популярнішим і серед українських працівників Shell. Тиждень розвитку персоналу побудований на циклі унікальних лекцій, спрямованих на підвищення ефективності роботи й мотивацію персоналу.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ТИЖДЕНЬ РОЗВИТКУ ПЕРСОНАЛУ В УКРАЇНІ

Щорічно в жовтні відбувається Тиждень розвитку персоналу для офісних працівників Shell у центральному та 10 регіональних офісах. Раніше його основу становив цикл очних лекцій, які проходили в центральному офісі компанії й транслювалися для регіональних співробітників. Однак через COVID-19 останніми роками цей Тиждень проводиться онлайн.

Його формат передбачає проведення двох лекцій на день – уранці й після обіду. Лекційна тематика і формат побудовані таким чином, щоб упродовж навчального тижня вирішити й обговорити найбільш актуальні питання для співробітників.

HR-директорка Shell Retail в Україні Світлана Тищенко зазначає: «Кожна людина має талант. Віднайти його та допомогти співробітникам розвинути практичні навички – це наша ключова мета і засада нашої корпоративної політики. Саме тому в низці заходів, спрямованих на вирішення цих питань, Тиждень розвитку персоналу заслуговує на особливу увагу».

ЧОМУ SHELL АКЦЕНТУЄ НА РОЗВИТКУ ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК

Тематика Тижня спрямована і на особистісний розвиток працівників, і на розкриття загальних актуальних тем суспільного значення. Щороку тематика змінюється, проте основні напрями – це тайм-менеджмент і ментальне здоров’я, взаємодія з клієнтами й партнерами, екологія та сталий розвиток, різноманіття й інклюзивність. Варто зазначити, що компанія щороку відзначає міжнародний День камінг-ауту.

Ось для прикладу декілька лекцій, які були висвітлені на Тижні цьогоріч та допомагають краще організувати роботу і покращити спілкування всередині команди та з клієнтами: «Етикет онлайн-спілкування», «Як ефективно працювати за комп’ютером – сидячи, стоячи, рухаючись?», «12 правил мирного врегулювання конфліктів». Також у фокусі навчальних сесій перебувають і глобальні питання суспільного характеру, які цього року були висвітлені в циклі лекцій «Сталий розвиток – драйвер зростання бізнесу ХХІ століття», «Енергетична трансформація разом із Shell», «Дискримінація в українському бізнесі: ейджизм, сексизм, лукізм».

ОСОБИСТИЙ ДОСВІД ЯК МОТИВАЦІЙНИЙ СКЛАДНИК

Ще одна особливість Тижня розвитку персоналу – це формат проведення сесій. Навчання здійснюють не тільки спеціалісти з корпоративного й громадського секторів та експерти різноманітних напрямів, а й досвідчені працівники Shell. Таким чином, весь лекційний курс концептуально поєднує як тематичних лекторів, так і спікерів, які прагнуть поділитися власним досвідом. Вони розповідають про свої найкращі досягнення в компанії або ж висвітлюють теми, в яких є експертами. Таке поєднання мотивує слухачів, адже лекції читають їхні колеги, з якими вони працюють пліч-о-пліч.

Додатково у 2020 р. започатковано цикл лекцій «Мій шлях із Shell». Так, минулого року виступали українські співробітники, які працюють у компанії від початку її заснування. А цього року про свою кар’єру розповідав генеральний директор Shell Retail в Україні Петер Керекдярто, який пропрацював у компанії вже чверть століття.

Петер Керекдярто описує свій кар’єрний шлях так: «Для успішного кар’єрного зростання важливо завжди відповідати очікуванням керівництва, а краще – їх перевершувати. Водночас ключовим фактором у досягненні хороших результатів є створення ефективної та сприятливої корпоративної культури, де працівники можуть навчатися та постійно розвиватись. Я впевнений, що ключові цінності Shell, а саме: чесність, добропорядність та повага до людей, значно допомогли мені у моїй кар’єрі разом із власними амбіціями. Мені приємно бачити так багато талановитих колег у нашій українській команді Shell, які прагнуть навчатися та розвиватися, застосовуючи підхід пізнавального мислення».

У цьому контексті стає хорошою традицією запрошення іноземних колег із країн Європи. Комерційна директорка з плавучих вітряних установок у Shell International Ольга Цеюкова розповіла про енергетичний перехід бізнесу компанії та про те, як Shell інвестує в низьковуглецеві технології, а саме: у відновлювані джерела енергії та в нові варіанти мобільності. Досвідом роботи поділилася й Андреа Солті, HR-директорка кластерів СЕЕ, DACH, MED і керівниця компанії Shell в Угорщині.

ЩО БУЛО РАНІШЕ: ТИЖДЕНЬ КЛІЄНТА

В докарантинні часи компанія проводила День клієнта, який завдяки популярності став Тижнем клієнта, або ж Магічним тижнем. Така ініціатива відбувалася раз на рік, зазвичай у вересні. На кожну АЗС Shell прибували офісні працівники, й із них формувалася команда до шести осіб. Тиждень вони працювали у «польових умовах». Команди придумували різноманітні активності для клієнтів із пропозиціями знижок і подарунків, проводили фотозмагання. Під час Дня клієнтів виникала дружня й тепла атмосфера на АЗС, що викликало у відвідувачів позитивні враження.

Описаний захід у поєднанні з Тижнем розвитку персоналу дає неймовірно високий синергетичний ефект, адже відбуваються інтеграція і взаємозв’язок лекційно-навчального й виробничого факторів: офісні працівники отримують не лише теоретичні знання, а й ознайомлюються з практичною роботою на АЗС.

Про Shell в Україні

Shell – глобальна група енергетичних та нафтохімічних компаній, яка діє в понад 70 країнах, а загальний штат становить 83 000 працівників. Одна з її цілей – забезпечення сталого майбутнього. Для цього Shell використовує найсучасніші технології та інноваційний підхід у всіх напрямах діяльності. Компанія також інвестує в розвиток енергетики (зокрема низьковуглецевої, а також у вітрову й сонячну) та нові види пального для транспорту (серед них – удосконалене біопальне й водень).

Shell Retail увійшла на український ринок 2007 р. Відтоді мережею АЗС під брендом Shell управляє Royal Dutch Shell. Shell Retail Ukraine входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream.

Нині мережа АЗС Shell нараховує 132 станції у 20 областях України. У компанії працює майже 1500 осіб. Shell пропонує клієнтам високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим вуглеводневим газом, а також широкий асортимент супутніх товарів, зокрема смачну їжу та напої. Shell також прагне відповідати потребам власників електромобілів, кількість яких постійно зростає, тому завдяки співпраці з партнерами на українських АЗС встановлено шість швидкісних електрозарядних модулів.