Shell Aviation (Shell) запроваджує новий підхід до сталого розвитку життєвого циклу власних авіаційних мастильних матеріалів, щоб уникнути, скоротити, а потім і компенсувати викиди вуглецю упродовж життєвого циклу. Це дасть змогу оптимізувати продуктивність літаків, допоможе клієнтам досягти їхніх амбіцій щодо чистого нульового викиду парникових газів та викидів вуглецю під час подорожей.
Відповідно до мети Shell стати енергетичним бізнесом з нульовим рівнем викидів до 2050 року, AeroShell підтвердила своє зобов'язання й далі працювати над уникненням і скороченням викидів вуглецю шляхом оптимізації виробництва й дизайну продукції. Компанія також упроваджує циркулярну упаковку власної продукції, підвищує енергоефективність об'єктів і використовує відновлювані джерела енергії для скорочення викидів по всьому ланцюжку поставок. Окрім цього, Shell планує придбати високоякісні, незалежно перевірені, вуглецеві кредити для компенсації викидів вуглецю, яких у даний час не вдається уникнути чи скоротити.
Новий підхід до сталого розвитку життєвого циклу буде імплементований у стандартну комплектацію всієї лінійки продуктів AeroShell, включаючи турбінні моторні оливи (TEO), поршневі моторні оливи (PEO), мастила й рідини як для комерційних авіакомпаній, так і для ринків авіації суспільного призначення.
Генеральний директор авіаційних мастильних матеріалів Shell Aviation Вінсент Бегон зазначив: «Хоча SAF та паливна ефективність справедливо виділені як ключові важелі декарбонізації авіації, авіаційний сектор повинен із метою декарбонізації досягти нульового рівня викидів в усіх сферах експлуатації літаків. Це стосується і мастильних матеріалів, навіть якщо вони становлять невелику частку авіаційних викидів порівняно з реактивним пальним. Ми пишаємося тим, що віднині AeroShell надає послуги нашим клієнтам, уживаючи заходів щодо декарбонізації».
«Основи мастильних матеріалів означають, що їх складно декарбонізувати, тому багато зусиль було докладено для розробки цієї нової пропозиції, включаючи співпрацю з виробниками оригінального обладнання (OEM), дистриб'юторами та іншими ключовими гравцями в галузі мастильних матеріалів. Це важлива подія для нашого бізнесу авіаційних мастильних матеріалів, і ми впевнені, що вона створить справжню цінність для наших клієнтів, оскільки ми підтримуємо їх у декарбонізації».
Швейцарська компанія Pilatus Aircraft, яка розробляє, виробляє та продає літаки глобальним клієнтам, багато з яких використовують продукцію AeroShell, підтримує новий підхід AeroShell до сталого розвитку життєвого циклу.
Директор із технологій, процесів та сталого розвитку Pilatus Aircraft Доктор Урс Томанн прокоментував подію так: «Shell має тривалий досвід розробки мастильних матеріалів, які гарантують безпеку та продуктивність, тому це чудово, що компанія й далі розширює масштаби ринку мастильних матеріалів — і цього разу задля декарбонізації».
У всьому глобальному бізнесі Shell упроваджує такі заходи з метою уникнення та скорочення викидів вуглецю:
Збільшення використання повторно рафінованих базових олій.
Використання більшої кількості переробленого вмісту в пластиковій упаковці нашої продукції на підтримку планів Shell досягти 30% використання ПЛР до 2030 року.
Усунення понад 55 тис. тонн CO2e викидів парникових газів Scope 1 та 2, що утворюються в результаті глобальних операцій із виробництва мастильних матеріалів. А також зниження інтенсивності використання вуглецю на етапі виробництва більш ніж на 45% з 2016 року.
Понад 50% електроенергії, що імпортується на наші заводи Shell Global Lube зі змішування нафти (LOBP), зараз надходить безпосередньо з відновлюваних джерел завдяки установленим сонячним фотоелектричним панелям та контрактів на «зелену» енергію, або ж опосередковано з використанням кредитів на відновлювану енергію (РЕЗ).
Установлення сонячних фотоелектричних панелей на 11 наших заводах зі змішування мастильних матеріалів, що дасть змогу генерувати понад 11 000 МВт/год електроенергії щорічно, водночас приведе до уникнення викидів парникових газів об’ємом понад 6 тис. тонн CO2e на рік.
Оптимізація мереж доставки для скорочення автомобільних перевезень на 1,3 мільйона миль із 2021 року.
Таке оновлення пропозиції AeroShell є результатом останніх напрацювань Shell Aviation у сфері декарбонізації відповідно до мети Shell щодо нульового рівня викидів, яка включає розширення пропозицій із низьким рівнем викидів вуглецю клієнтам.