Наявність пропозиції фастфуду на заправках – це не лише можливість для оператора ринку отримання додаткового доходу, але і запорука потоку клієнтів. Іншими словами, від асортименту та якості кавових напоїв, сендвічів і хот-догів залежить, скільки станція зможе продавати пального. Як показує світовий досвід, найвищі показники реалізації нафтопродуктів мають мережі АЗС з сильною пропозицією готової їжі та супутніх товарів. Для оператора АЗС є два шляхи розвитку бізнесу громадського харчування: створювати власну концепцію та бренд з нуля і розвивати його або ж залучити партнера, який вже є відомим серед клієнтів. Компанія AMIC ENERGY йде двома паралельними шляхами: в Україні – розвиває власну пропозицію їжі, а в Польщі – активно співпрацює з відомими брендами.

Хот-дог – в топі

Як українці, так і поляки віддають перевагу ситній їж, а лідером продажів в сегменті фастфуду і в Україні, і в Польщі є хот-доги, розповіли НафтоРинку в AMIC ENERGY. В Україні компанія розвиває власний асортимент фастфуду FoodPoint.

«Флагманом в категорії фастфуду є хот-доги, які представлені в мережі 5-ма видами сосисок та двома видами булок», – кажуть в «АМІК Україна», зазначаючи, що на другому місці за популярністю – бургери з яловичиною та куркою. Однак не далеко від них в рейтингу продажів знаходяться ексклюзивні позиції з нового меню компанії.

На українських АЗС AMIC ENERGY на хот-доги припадає 54% від загального обсягу реалізації фастфуду. Пропозиція хот-догів на АЗС AMIC ENERGY наразі досить широка: з молочною сосискою, з копченою ковбаскою, з сиром дор-блю та з журавлиною (копчена ковбаска зі шматочками журавлини). Усі ці хот-доги можна купити в білій або темній булочці. Влітку компанія розширила лінійку хот-догів, додавши XL з баварською ковбаскою. Частка XL хот-дога у продажах динамічно зростає, додають в компанії.

Переважна більшість клієнтів AMIC ENERGY обирають хот-доги із світлою пшеничною булочкою. Відсоток споживання хот-догів у темній булці в мережі становить 25%, решта клієнтів (75%) надають перевагу білій.

Структура продажі хот-догів на АЗС AMIC ENERGY в Україні рівномірна, як приклад: український займає 22% продажів, французький – 28%, з журавлиною та сиром дор-блю – по 20% кожен вид.

Попит на хот-доги залишається високим протягом усього року. «Відчутних сезонних коливань у відсотковому значенні немає, є коливання в абсолютних одиницях, і це залежить від кількості клієнтів на АЗС, від переміщення населення між регіонами і т.д.», – кажуть в АМІК УКРАЇНА, зазначаючи, що особливих відмінностей в структурі продажів між регіонами теж немає. Кількість проданих одиниць продукції залежить від кількості чеків на АЗС, а також від локації торгової точки, додають в компанії.

Наразі планується оновлення асортименту хот-догів тому найближчим часом наші клієнти будуть мати можливість спробувати поєднання нових смаків улюбленого продукту.

Бургери

Другим за популярністю продуктом з категорії фастфуду є бургер. Частка бургерів становить 20% від продажів фастфуду на АЗС AMIC ENERGY в Україні. Оскільки з часом будь-яка їжа набридає, клієнта потрібно постійно дивувати новими відтінками смаків. В «АМІК Україна» розповіли, що навесні оновили рецепти вже звичних бургерів, додавши нові інгредієнти – свіжі овочі та зелень. «Наш бургер «Біф Бекон» тепер має у своєму складі бекон, томат та зелень. А бургер «Чікен Чіз» – наразі з соковитою курячою котлетою та подвійним сиром», – поділилися в АМІК УКРАЇНА.

Важливе питання – забезпечення свіжої зелені для приготування бургерів та інших страв. Щоб салати та зелень не була в’ялою, треба забезпечити оптимальні умови зберігання, а також налагодити логістику. «Ми з постачальником провели велику роботу стосовно відвантаження найсвіжіших продуктів, скоротивши термін поставки з виробництва на АЗС до одного дня», – розповідають в AMIC ENERGY. В компанії додали, що на АЗС зелень зберігається у холодильних камерах та холодильниках при необхідній для продукції температурі. При цьому щоденно по кілька разів на день проводять заміри температури з метою забезпечення свіжості продукції.

Весняне оновлення

Українська мережа AMIC ENERGY кожної весни додає новинки в асортимент готової їжі. Цього року компанія глобально оновила меню на АЗС. Запуск оновленого фреш-меню відбувся у квітні. «Ми врахували, що все більший відсоток українців надають перевагу здоровому харчуванню, тому весною цього року при оновленні асортименту додали до нього більш легкі страви, такі як фреш-роли з тунцем та зеленню, а також з куркою і зеленню, салати «Нісуаз» та «Цезар», – розповіли в «АМІК УКРАЇНА», додавши, що з розширенням асортименту фастфуду компанія приваблює нових клієнтів, а продажі найпопулярніших продуктів, зокрема хот-догів, зростають разом із реалізацією інших продуктів із фреш-меню.

Також цього року AMIC ENERGY додала до свого меню ексклюзивні продукти: телеру з яловичиною та овочами і фокачу з шинкою та зеленню. А на сніданок ідеальними будуть клаб–сандвічі з куркою або з шинкою та беконом, кажуть в «АМІК Україна».

Окрім того, ще в березні в асортимент випічки, який раніше був представлений виробами з листкового тіста (круасани та пиріжки), додали сіннабон з корицею. «Цей продукт одразу став популярним серед наших клієнтів», – зазначили в AMIC.

Постачальником булочок для хот-догів, бургерів, солодкої випічки, хлібців «фокача» та «телера» є добре відомі на ринку України та Литви компанії.

Щодо сосисок та ковбасок для хот-догів, в AMIC ENERGY також не розкрили назви виробників, зазначивши лише, що компанія співпрацює з двома постачальниками. «Всі м’ясні продукти, які ми використовуємо, виготовляються в Україні на сертифікованих виробництвах та добре відомі споживачам», – заявили в «АМІК Україна», додавши, що ексклюзивні ковбаски виготовляються на замовлення компанії та за погодженою рецептурою.

Скуштувати страви оновленого фреш-меню можна на більшій половині станцій мережі AMIC ENERGY в Україні, а саме – на 104 АЗС, розповіли в компанії.

Загалом більше третини відвідувачів вже мають звичку купувати їжу на АЗС AMIC ENERGY. Як розповіли в компанії, товари групи «кафе» купує понад 33% клієнтів. Учасникам програми лояльності на них надається миттєва знижка у розмірі 3%, тоді як на інші товари мінімаркету – 1%.

Зі швидкістю світла

Швидкість приготування їжі – один із найважливіших показників у сфері фастфуду. На АЗС AMIC ENERGY хот-дог готується за 2 хвилини, а бургер – протягом 10 хвилин, кажуть в компанії, але наголошують, що доготування бургера займає всього 2-3 хвилини.

«Ми заздалегідь продумали технологію приготування таким чином, щоб мінімізувати час очікування клієнтами на замовлення, відпрацювали максимально спрощену по затраті часу систему доготування продуктів, – розповідають в «АМІК Україна». 

Булки та сосиски для приготування хот-догів, ми отримуємо у повністю готовому стані, але в глибокій заморозці, що дає можливість зберегти всі смакові властивості та гарантує безпеку продуктів». Це максимально спрощує процес зберігання та приготування хот-догів.

Свіжі інгредієнти компанія отримує одразу на АЗС від перевірених та надійних постачальників, а інші інгредієнти – в стані глибокої заморозки. «Доготовуємо фреш-бургери та іншу фреш-продукцію безпосередньо на АЗС в необхідному для реалізації обсязі, забезпечуючи свіжість продукції», – розказали в AMIC ENERGY. Продукція зберігається у спеціальних гастрономічних вітринах. При замовленні клієнтом персонал торгової точки розігріває та видає продукт згідно з технологічними інструкціями, додали в компанії.

Навчання та техніка

Забезпечення якості продукції та швидкості приготування вимагає інвестицій в обладнання та підготовку працівників, а також контролю над дотриманням запроваджених стандартів. В AMIC ENERGY кажуть, що приділяють навчанню персоналу особливу увагу. «Ми відповідально та ретельно підходимо до цього процесу. Наші спеціалісти підготували навчальні матеріали та всю технічну документацію при введенні продуктів, – розповідають в компанії. – Потім відвідали кожну АЗС мережі та провели навчання персоналу з питаннь зберігання, підготовки, приготування та продажу продукції, зберігаючи всю технологію. Наразі ми контролюємо дотримання правил як онлайн, так і офлайн».

«Ми використовуємо для приготування продукції фаст-фуд обладнання одних з найкращих виробників: грилі, конвекційні печі та пароконвектомати. Якісне обладнання в тому числі дає нам можливість забезпечити високу якість продукції», – розповіли в «АМІК Україна».

Власна марка

Поруч із кавою та хот-догами одним з китів, на якому тримаються продажі фастфуду на АЗС, є вода. Деякі українські оператори уже запустили продажі бутильованої води під власною маркою. Подібний хід готують і в AMIC ENERGY.

«Ми працюємо зі всіма основними постачальниками на ринку як мінеральної, так і солодкої води, які представлені в Україні. Наразі займаємось підбором постачальників для виробництва води власної торгової марки, тому очікуємо її появу в мережі найближчим часом», – розповіли НафтоРинку в компанії.

Піца – на черзі?

Деякі українські продавці пального запустили на АЗС продажі свіжоприготованої піци. В «АМІК Україна» кажуть, що отримують запити щодо цього продукту від клієнтів, а також пропозиції від постачальників, однак поки не ухвалили рішення про запуск продажів піци. «Це складний продукт для приготування в умовах АЗС, для нього необхідне додаткове обладнання та окреме навчання спеціалістів для приготування, тому поки ми опрацьовуємо можливі варіанти роботи з ним. Якщо вирішимо всі необхідні питання для його запуску – піца обов’язково буде на АЗС, але не раніше наступного року», – розповіли нафтоРинку в компанії. В AMIC ENERGY додали, що поки не можуть гарантувати появу піци на АЗС, але запевнили, що наступної весни з’являться нові продукти у фреш-меню.

Тим часом в AMIC Polska при виборі стратегії розвитку фастфуду обрали роботу з франшизами. І наразі там уже працюють і бургерні, і піцерії. Докладніше про це – в наступному матеріалі НафтоРинку.