Американська компанія Universal Hydrogen оголосила, що здійснила 15-хвилинний “історичний” тестовий політ на 40-місному пасажирському літаку з водневим двигуном на паливних елементах. Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Universal Hydrogen переобладнує літаки, замінюючи двигуни, що працюють на керосині, на водневі на паливних елементах. Співзасновником та директором Universal Hydrogen є уродженець Львова Павло Єременко (Paul Eremenko). Його сім’я переїхала до США, коли йому було 13 років.

У цьому першому випробувальному польоті один із турбінних двигунів літака було замінено на електромотор, що працює на водні, виробництва Universal Hydrogen. Другий двигун літака для безпеки польоту працював на звичайному авіакеросині. 

«Під час другого кола над аеропортом ми були впевнені в продуктивності водневого двигуна, тому ми змогли вимкнути двигун на викопному паливі, щоб продемонструвати політ на водневій енергії», – сказав головний пілот-випробувач Universal Hydrogen Алекс Кролл.

«Сьогоднішній день увійде в історію як справжній початок декарбонізації світової авіаіндустрії, і ми в Connect Airlines надзвичайно пишаємося, що, як перший оператор в США, будемо відігравати провідну роль у розвитку Universal Hydrogen», – сказав Джон Томас, генеральний директор Connect Airlines, яка замовила у Universal Hydrogen переобладнання 75 літаків ATR 72-600. Поставки почнуться в 2025 році.

В повідомленні Universal Hydrogen зазначається, що її портфель замовлень швидко зростає. На сьогодні вона має замовлення на переобладнання 247 літаків від 16 клієнтів з усього світу на загальну суму понад $1 млрд.