Минулого тижня запаси сирої нафти в США різко скоротилися, але на головній нафтобазі країни – в Кушингу, штат Оклахома – досягли дворічного максимуму. Про це повідомляє marketwatch з посиланням на дані  Управлінням енергетичної інформації (EIA).

Комерційні запаси сирої нафти знизилися на 9,6 млн барелів минулого тижня, до 453,7 млн барелів, що приблизно на 1% нижче середнього п'ятирічного показника, повідомляє EIA. Аналітики, опитані The Wall Street Journal, прогнозували, що запаси нафти впадуть лише на 1,8 млн барелів порівняно з попереднім тижнем.

Цікаво, що зниження комерційних запасів відбулося на тлі чергового продажу сировини зі Стратегічного запасу. Минулого тижня Міністерством енергетики США поставило на ринок 1,4 млн барелів нафти зі стратегічних резервів. 

Водночас запаси нафти в Кушингу, пункті доставки сировини при торгівлі ф’ючерсами, збільшилися на 1,2 млн барелів порівняно з попереднім тижнем, до 43,2 млн барелів, що є найвищим показником з червня 2021 року, показали дані EIA. 

Видобуток сирої нафти в США не змінився в порівнянні з попереднім тижнем і становив 12,2 млн барелів на добу.

Тим часом запаси пального збільшилися. Запаси бензину зросли на 603 тис. барелів, до 222 млн барелів, в той час як аналітики очікували зниження на 400 тис. барелів.

Запаси дистилятів (в основному – дизпального) зросли на 123 тис. барелів до 114,4 млн барелів і залишаються приблизно на 14% нижче середнього показника за 5 років, повідомляє EIA. Минулого тижня аналітики прогнозували, що запаси дистилятів зростуть на 400 тис. барелів.

Коефіцієнт завантаження НПЗ впав на 0,9 відсоткового пункту порівняно з попереднім тижнем до 92,2%, в той час як очікувалося зростання на 0,1 відсоткового пункту.