Запаси сирої нафти, бензину та дистилятів у США впали минулого тижня на тлі скорочення чистого імпорту, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA). Однак аналітики очікували більшого паління.

Комерційні запаси сирої нафти впали на 600 тис. барелів за тиждень, що закінчився 21 липня, – до 456,8 млн барелів, повідомляє EIA. Це набагато менше, ніж прогнозували аналітики в опитуванні Reuters – вони очікували падіння на 2,3 млн барелів.

Згідно з повідомленням EIA, минулого тижня запаси сирої нафти в Кушинг, штат Оклахома скоротилися на 2,6 млн барелів. Тим часом чистий імпорт сирої нафти впав на 1,58 млн барелів на добу.

Обсяги переробки сирої нафти на НПЗ США знизилися на 107 тис. барелів на добу, а середній рівень завантаження НПЗ – на 0,9 відсоткового пункту, до 93,4% від загальної потужності.

«Незважаючи на те, що зниження запасів було не таким великим, як очікувалося, триваючі скорочення разом із закупівлею нафти до Стратегічного резерву та позапланові зупинки нафтопереробних заводів підтримують ціни», – сказав аналітик Ендрю Ліпоу, президент Lipow Oil Associates у Х’юстоні.

Запаси бензину скоротилися на 786 тис. барелів, до 217,6 млн барелів, повідомило EIA, тоді як опитані Reuters аналітики очікували падіння на 1,7 млн барелів.​

Запаси дистилятів (включають дизельне паливо та мазут), скоротилися на 245 тис. барелів, до 117,9 млн барелів.