Запаси нафтопродуктів у порту Фуджейра (ОАЕ) станом на 5 вересня скоротилися до мінімуму за 10 тижнів, повідомляє Platts, посилаючись на дані Fujairah Oil Industry Zone (FOIZ).

Загальні запаси нафтопродуктів станом на 5 вересня становили 21,739 млн барелів, що на 1,1% менше, ніж тижнем раніше, і є найнижчим показником з 27 червня. Минулого року в цей час запаси були найнижчими за два роки, оскільки попит на пальне відновлювався після COVID-19. Зараз запаси на 22,9% більші, ніж на початку вересня 2021-го.

Запаси легких дистилятів у Фуджейрі, таких як бензин і нафта, за останній тиждень впали на 2,8%, до 7,07 млн барелів, що є мінімумом за шість тижнів. Запаси середніх дистилятів, таких як авіаційне паливо та керосин, скоротилися на 12%, до 2,672 млн барелів – найнижчого рівня за 13 тижнів, свідчать дані S&P Global Commodity Insights.

Лише важкі дистиляти, які використовуються як паливо для виробництва електроенергії та для морських суден, за останній тиждень зросли - на 2,8%, до 11,997 млн барелів - найвищого показника за три тижні.

За словами джерел, слабкий попит на морське пальне з низьким вмістом сірки спричинив зменшення премій. «На ринку LSFO абсолютно спокійно, тому постачальники борються (за клієнта - НР)», - сказав 7 вересня постачальник із Фуджейри.

Водночас у Фуджейрі спостерігається відносно високий попит на мазут з високим вмістом сірки, але затори на терміналах призвели до затримки графіків дозаправки барж, кажуть місцеві торговці. Це, ймовірно, призведе до зростання запасів, додали вони. «Останнім часом баржі HSFO проятоюють більше часу в чергах до причалів, оскільки більше суден, зокрема нафтових танкерів, звертаються сюди», - сказав постачальник морського пального.

Згідно з даними Kpler, Росія в серпні була найбільшим постачальником мазуту до Фуджейри, надіславши рекордні 157 тис. барелів на добу. Фуджейра стала основним напрямком перевезень російської продукції після військового вторгнення Москви в Україну в лютому та подальших санкцій.

 

Схожі новини