23 травня, 2024, 13:40

Минулого тижня запаси сирої нафти в США несподівано зросли, в той час як запаси бензину скоротилися через зростання попиту напередодні літнього сезону водіння, повідомило в середу Управління енергетичної інформації (EIA).

За тиждень, що закінчився 17 травня, запаси нафти зросли на 1,8 млн барелів, до 458,8 млн барелів, тоді як аналітики очікування зниження.

EIA повідомила про зростання запасів попри збільшення експорту, переробки та стабільний рівень видобутку. Це пояснюється тим, що EIA скоригувала дані за попередні періоди. За рахунок цього запаси збільшилися на 1,4 млн барелів запасів.

За даними EIA, запаси в Кушингу (штат Оклахома) — центрі доставки ф'ючерсів на нафту в США — минулого тижня зросли на 1,3 млн барелів.

Обсяги переробки нафти на НПЗ США зросли на 227 тис. барелів на добу, в той час як коефіцієнт завантаження нафтопереробних потужностей зріс на 1,3 процентних пункти — до 91,7% від загальної потужності. Нафтопереробні заводи збільшують переробку, аби задовольнити попит на пальне протягом високого сезону.

Запаси бензину впали на 945 тис. барелів, до 226,8 млн барелів, згідно з даними EIA.

Поставки бензину на ринок, що є показником попиту, минулого тижня зросли на 440 тис. барелів на добу, до 9,3 млн барелів на добу. Літній сезон водіння стартує в ці вихідні, коли відзначається День пам'яті. Багато американців в цей час подорожують по країні.

Запаси дистилятів, які включають дизельне та пічне паливо, за минулий тиждень зросли на 379 тис. барелів, до 116,7 млн барелів.

Чистий імпорт нафти до США минулого тижня впав на 676 тис. барелів на добу. Постачання з Мексики скоротилися після того, як державна Petroleos Mexicanos зменшила експорт, щоб збільшити завантаження своїх НПЗ.

Експорт нафти із США зріс на 595 тис. барелів на добу, до 4,73 млн барелів на добу, тоді як видобуток нафти залишився на рівні 13,1 млн барелів на добу.