Комерційні запаси сирої нафти в США несподівано зросли минулого тижня, в той час як запаси бензину і дистилятів скоротилися більше, ніж очікувалося, на тлі зменшення обсягів нафтопереробки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт Управління енергетичної інформації США (EIA). 

За тиждень, що закінчився 29 березня, запаси нафти зросли на 3,2 млн барелів, до 451,4 млн барелів тоді як аналітики прогнозували зниження на 1,5 млн барелів.

Тим часом запаси бензину в США впали на 4,3 млн барелів, до 227,8 млн барелів, повідомила EIA. Опитані агентством Reuters аналітики очікували скорочення на 800 тис. барелів.

Запаси пального скорочуються на тлі планових та незапланованих зупинок НПЗ цього року. Обсяги переробки нафти на НПЗ США минулого тижня впали на 35 тис. барелів на добу, в той час як коефіцієнт завантаження нафтопереробних потужностей знизився на 0,1%, до 88,6%.

Очікується, що невдовзі ці показники зростуть, оскільки низка НПЗ завершують технічне обслуговування і готуються збільшити завантаження напередодні сезону високого споживання.

Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, також скоротилися через падіння обсягів переробки: за тиждень вони впали приблизно на 1,3 млн барелів, до 116,1 млн барелів, свідчать дані EIA.

Тим часом імпорт нафти до США минулого тижня збільшився на 75 тис. барелів на добу.