17 листопада, 2023, 14:00

Запаси нафти в Кушингу (штат Оклахома) – пункті торгівлі ф’ючерсами в США, стабільно зростають протягом останніх чотирьох тижнів, що свідчить про зміну балансу попиту та пропозиції, пише аналітик Reuters Джон Кемп у авторській колонці. 

З середини жовтня запаси в Кушингу зростали протягом чотирьох тижнів поспіль, збільшившись на 4 млн барелів. Це контрастує з майже безперервним скороченням, яке тривало з кінця червня. Протягом цього періоду запаси сумарно впали на 22 млн барелів.

Станом на 10 листопада запаси нафти в Кушингу були на 18 млн барелів, або на 42%, нижче середнього сезонного показника за 10 років, але два тижні тому відхилення від норми було ще більшим і становило 21 млн барелів, або 50%.

З кінця жовтня запаси нафти також зросли на Середньому Заході США і особливо в сховищах уздовж Мексиканської затоки (на 11 млн барелів).

Джон Кемп зазначає, що тренд змінився, і на зміну невпинному скороченню запасів почалося невелике, але стабільне зростання. 

Видобуток сирої нафти в США в серпні зріс до нового місячного рекорду – 13,05 млн барелів на добу, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA).

Видобуток нафти в інших країнах, що не входять в ОПЕК, також продовжує зростати, в той час як провідні економіки демонструють ознаки послаблення попиту.