7 липня, 2023, 10:17

Запаси нафти та бензину в США впали більше, ніж очікувалося, завдяки зростанню попиту на пальне у літній період відпусток, повідомляє Reuters з посиланням на дані Управління енергетичної інформації США (EIA).

Запаси нафти за останній тиждень впали на 1,5 млн барелів, до 452,2 млн барелів, тоді як опитані Reuters аналітики очікували падіння на 1 млн барелів.

За тиждень, що закінчився 30 червня, запаси нафти в Кушингу, штат Оклахома, впали на 400 тис. барелів, повідомила EIA. 

"Темпи переробки нафтопродуктів досить високі, щоб чинити тиск на запаси", – сказав Джон Кілдафф, партнер Again Capital LLC в Нью-Йорку. "Попит на бензин був надзвичайним і відображає поїздки на свята 4 липня", – додав він.

За даними EIA, переробка нафти на нафтопереробних заводах впала на 224 тис. барелів на добу за останній тиждень. Коефіцієнт завантаження нафтопереробних заводів знизився на 1,1 процентних пункти, до 91,1%.

Запаси бензину в США впали на 2,5 млн барелів, до 219,5 млн барелів, згідно з даними EIA, тоді як опитані Reuters аналітики очікували падіння на 1,4 млн барелів.

Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо, за тиждень скоротились на 1 млн барелів, до 113,4 млн барелів, тодв як аналітики очікували зростання на 300 тис. барелів,.

Чистий імпорт нафти до США зріс на 1,9 млн барелів на добу, повідомило EIA.

Водночас трейдери не сприйняли повідомлення про зниження запасів палива позитивно, оскільки занепокоєні станом економіки та зростанням облікової ставки. Ф'ючерси на нафту марки Brent учора подешевшали на $1,34, або на 1,6%, до $75,31, а на WTI – на $1,16, до $70,61.