Рекордно низькі запаси дизельного палива можуть сигналізувати про проблеми напередодні зимового сезону опалювального сезону на Атлантичному узбережжі США та сезону збору врожаю на Середньому Заході, повідомляє Platts.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), запаси дизельного палива на Середньому Заході становили 26,8 млн барелів станом на 2 вересня, що на 19% нижче середнього п’ятирічного показника для цього часу року.

Комерційні запаси дистилятів (USAC) становили 28,95 млн барелів, що на 41% нижче середнього показника за п'ять років. Це низький рівень, враховуючи наближення опалювального сезону і осінньіх профілактичних зупинок НПЗ, що обмежить виробництво.

Під час сезону посіву або збору врожаю попит на дизельне паливо на Середньому Заході США суттєво зростає. За даними Міністерства сільського господарства, жовтень є місяцем піку збору врожаю для багатьох найбільших культур регіону, включаючи кукурудзу та сою, які разом складають 75% посівів на орних землях регіону.

Запаси дизельного палива на Середньому Заході зазвичай досягають піку в серпні та становлять в середньому 33,8 млн барелів, а потім падають в листопаді в середньому до 26,9 мільйона барелів (до найнижчого показника року), показують дані EIA за 2017-2021 роки. Однак цього року запаси в серпні становили 26,4 млн барелів, що вже нижче рівня, який мав би бути після збору врожаю. 

Через вибух у червні 2019 року та закриття нафтопереробного заводу Philadelphia Energy Solutions (PES) у Пенсільванії виробництво ДП в регіоні суттєво скоротило.

За п’ять років до закриття PES, в 2014-2018 роках, Атлантичне узбережжя виробляло в середньому 8-10 млн барелів дизельного палива на місяць. Проте з моменту закриття НПЗ цей показник скоротився до 5,5-7 млн барелів на місяць, що на 3-5 млн барелів на місяць менше. Дефіцит частково компенсувало збільшення імпорту - в середньому на 2,1 млн барелів на місяць, до 6,5 млн барелів на місяць. 

Після російського вторгнення в Україну ціни на дизельне пальне у всьому світі – особливо в Європі – різко зросли. А попит на пальне в Європі також спричинив різке зростання цін на морські перевезення. Вищі ціни в Європі роблять її більш привабливим напрямком експорту для багатьох постачальників ДП.