8 травня, 2023, 13:45

Заборона на постачання сирої нафти з Росії коштує найбільшій польській нафтопереробній компанії PKN Orlen приблизно $27 млн на день, заявив Financial Times виконавчий директор концерну Даніель Обайтек. 

Вищі витрати Обайтек пояснив різницею у вартості трубопровідної російської нафти і сировини з альтернативних джерел, яка становить близько $30 за барель.

Він додав, що компанія, як і раніше, використовує нафту, яка надходить нафтопроводом «Дружба», для забезпечення сировиною НПЗ компанії у чеському Литвинові. "Повна заміна російської нафти вимагає покращення логістики поставок, над чим ми працюємо з урядом Чехії", – сказав директор PKN Orlen.

Крім цього, Обайтек розкритикував німецьких нафтопереробників, які, на його думку, незабаром мають намір отримати доступ до російської сирої нафти, що реекспортується. «Німецькій стороні слід задуматися про моральні наслідки того, що вони роблять… Ми дуже зацікавлені у німецькому ринку, особливо тому, що ми його знаємо. У нас там уже 600 станцій, але ми не збираємося зупинятися на досягнутому і можемо запропонувати німецькому нафтопереробному сектору альтернативу», – заявив Обайтек.