24 травня, 2023, 16:47

За підрахунками аналітиків НафтоРинку, від 20 до 30% всього імпорту пального, що завозиться в Україну, заходить на кордон з підробленими паспортами, бо має російське походження та офіційно потрапляє під діючі санкції – про це йдеться в статті «Як не фінансувати російських терористів».

За даними авторів, внесені зміни в Закон України № 1147, що вступили в дію 19.05.2023 мають унеможливити  потрапляння на територію України пального російського походження та зобов’язати Енергетичну митницю проводити детальну перевірку документів та вантажів.

«Російське пальне, яке продається з дисконтом $100-200/т до європейських котирувань у травні. Враховуючи нетбеки, ми підрахували, що виробник з рф отримує близько $340 за тону скрапленого газу, до $400 за дизпальне, та близько $600/т за бензин» - зазначає видання. «Щодня кордон перетинає 70-90 газовозів, більшість яких везуть газ із сумнівними документами».

При цьому, враховуючи обсяг поставок, для прикладу, якщо з портів Санкт-Петербурга до Риги заходить дизельний танкер місткістю 30 тис. тон, і розвантажується у бензовози, що заходять на територію України, то саме цього обсягу достатньо аби за виручені кошти для армії терористів виготовити одну смертоносну ракету «Кинджал».

Для закупки одного БпЛА Shahed країні терористу достатньо реалізувати три газовози. Детальні підрахунки як корелюються обсяги реалізованого пального з виготовленням озброєння – надані в інфографіці НафтоРинку.

#nonrussianorigin

#nonbelarusianorigin