17 листопада, 2023, 14:55

За реагування Житомирської спецпрокуратури на користь ДПСУ з постачальника бензину стягнули понад 2,8 млн грн ПДВ, яке він стягнув з військової частини. Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону на своєму сайті.

Як встановило слідство, у перші дні повномасштабної війни з Росією однією з військових частин ДПСУ було укладено договір з комерційним підприємством на закупівлю бензину для транспорту прикордонників. При цьому, всупереч закону, до ціни закупівлі постачальником включено податок на додану вартість, хоча на той час уряд встановив нульову ставку ПДВ при закупівлі пально-мастильних матеріалів для потреб військових формувань. Таким чином, військовою частиною були сплачені зайві 2,36 млн грн бюджетних коштів.

Реалізуючи прокурорські повноваження, Житомирська спеціалізована прокуратура пред’явила позов в інтересах держави про стягнення безпідставно набутих коштів та інфляційних втрат за користування ними понад 6 місяців. 

«За рішенням суду з комерційного підприємства примусово стягнуто з рахунків підприємства-боржника грошові кошти на загальну суму понад 2,8 млн грн», – зазначили в прокуратурі.