22 березня, 2022, 11:54

Найбільший нафтопереробник Японії Eneos Holdings Inc припинив закупівлю сирої нафти в Росії у відповідь на вторгнення Москви в Україну, заявив у вівторок голова Цутому Сугіморі, повідомляє Reuters.

Eneos буде продовжувати отримувати поставки приблизно до квітня на основі контрактів, підписаних до початку вторгнення Росії 24 лютого, без жодних проблем з фінансовими розрахунками та відвантаженням, сказав Сугіморі на прес-конференції.

«Але з моменту вторгнення не було підписано жодних контрактів, і ми поки що не плануємо імпортувати російську нафту», – сказав він, додавши, що очікує закупівлі альтернатив з Близького Сходу.

Сугіморі, також голова Нафтової асоціації Японії (PAJ), заявив, що додаткові санкції Заходу щодо російської нафти підвищать світові ціни на нафту.

«Якщо великі виробники нафти з додатковими виробничими потужностями, такі як Саудівська Аравія чи Об’єднані Арабські Емірати, не активізують видобуток... і якщо санкції проти Росії розширяться, ціни на нафту зростатимуть ще більше», – сказав він.

Ціни на нафту у вівторок залишалися значно вище $110/бар., оскільки деякі члени Європейського Союзу обговорювали потенційне нафтове ембарго проти Росії.

Підвищені ціни вже вплинули на попит на бензин в Японії, сказав Сугіморі, вказавши на падіння продажів бензину Eneos на 12% у лютому порівняно з тим же місяцем до пандемії 2019 року.

«Пандемія COVID-19 також сповільнила попит, але зростання цін на нафту змусило споживачів купувати менше бензину», – сказав він.