У листопаді українці придбали 2,4 тисячі нових та вживаних сідлових тягачів. Це на 34,4% менше, ніж за аналогічний період минулого 2022 року, та на 7,5% менше, ніж у жовтні 2023-го, повідомляє Інститут досліджень авторинку (ІДА) з посиланням на власний аналіз даних МВС.

Частки внутрішніх продажів та імпорту вживаних сідлових тягачів у листопаді були абсолютно рівними: 50/50. В кожному сегменті зареєстровано по 1125 шт. Сумарна частка «траків» з пробігом при цьому склала 92%. Новими придбали 8% сідлових тягачів (в кількісному вимірі – 194 штуки).

Впродовж 2023 року попит на сідлові тягачі поступово знижувався, а в листопад встановив антирекорд — зареєстровано найменший обсяг торгів у цьому сегменті від початку року. Якщо у 2022 році в Україні відчувався дефіцит тягачів, адже після повномасштабного вторгнення рф в Україну основним транспортом для експорту-імпорту товарів став автомобільний, то цього року з’явився новий чинник, який впливає на ринок – блокування українсько-польського кордону. Тож частина перевізників, вочевидь, не налаштована просто зараз розширювати свій парк автомобілями, пристосованими для міжнародних перевезень, вважають в ІДА.

В сегменті вживаних сідлових тягачів, привезені з-за кордону, найпопулярнішим у листопаді був DAF XF (302 шт.), який змістив на другу позицію лідера попередніх періодів MAN TGX (295 шт.). На третьому місці знаходиться Volvo FH (149 шт.), на четвертому — Scania R-Series (79 шт.). Замикає першу п’ятірку Mercedes-Benz Actros (68 шт.).