21 листопада, 2023, 16:25

Китайська технологічна компанія Xiaomi планує випустити дві моделі електромобілів (EV) наступного року, повідомляє Argus з посиланням на Міністерство промисловості та інформаційних технологій країни.

У нещодавньому каталозі моделей нових транспортних засобів, виданому міністерством, зазначено, що Xiaomi подала на затвердження дві моделі електромобілів з акумуляторними батареями. Одна з моделей буде використовувати літій-залізо-фосфатну (LFP) батарею виробництва FinDreams Battery, дочірньої компанії найбільшого в країні виробника електромобілів BYD. Друга модель буде оснащена батареями від компанії CATL – найбільшого китайського виробника акумуляторів.

Нові автомобілі продаватимуться під маркою Beijing Xiaomi, а за їх виробництво відповідатиме державний автовиробник BAIC. Більш детальна інформація, включаючи виробничі потужності та дати запуску, офіційно не розголошується. Учасники ринку стверджують, що потужність становитиме 300 тис. одиниць на рік, а комерційне виробництво, ймовірно, запуститься на початку 2024 року. оголосила про вихід на ринок електромобілів у березні 2021 року, здійснивши низку інвестицій у створення дочірньої компанії для розробки електромобілів зі штучним інтелектом. 

Згідно з даними Китайської асоціації автовиробників (CAAM), продажі електромобілів у Китаї за січень-жовтень зросли на 38% порівняно з попереднім роком, до 7,352 млн одиниць.