25 травня, 2022, 13:05

Видання Newsweek у співпраці зі Statista зробили дослідження роздрібного ринку США та створили список найкращих компаній. До нього увійшло п’ять мереж АЗС: Wawa, Sheetz, Thorntons, QuikTrip та Pilot Flying J.

Рейтинг кращих роздрібних продавців Америки за 2022 рік було створено на основі результатів незалежного опитування понад 10 тис. клієнтів, які особисто робили покупки в фізичних магазинах протягом останніх трьох років. Опитування було проведено серед роздрібних продавців у 39 категоріях. Загалом було зібрано понад 150 тис. оцінок. 

Було визначено п'ять основних критеріїв оцінки:

  1. Продукти: якість, ціна, асортимент.

  2. Обслуговування: доброзичливість, привітність і доступність співробітників у магазині.

  3. Атмосфера: освітлення, музика, чистота.

  4. Доступність: наявність місць для паркування, графік роботи, зручність розташування.

  5. Інтер’єр магазину: викладка товарів, розміри рядів, площа магазину тощо.

Wawa

Її заправки цінують за три фундаментальні речі: хороша кава, фірмові сендвічі і доброзичливий персонал. Wawa має понад 900 АЗС, розташованих мінімум в 10 різних штатах. Компанія була заснована понад 200 років тому в містечку Вава (штат Пенсільванія) членами сім’ї Вуд, які й досі є основними акціонерами компанії. 

Sheetz

Мережа Sheetz налічує понад 600 АЗС, і не є загальнонаціональною. Тим не менше, вона славиться на всю країну своїм фастфудом і має статус майже культової. Нагадаємо, що Sheetz  - це сімейний бізнес. Компанія була заснована Робертом Шитцом в 1952 р. і спочатку займалася продажами фастфуду, що і визначило стратегію її розвитку. Згодом почала торгувати пальним і однією з перших серед мереж АЗС почала просувати концепцію їжі, приготованої на замовлення. Окрім того, в 1996 р. мережа першою в країні встановила на своїх станціях сенсорні екрани для замовлення їжі, що сподобалось клієнтам і привернуло увагу до компанії. 

Thorntons 

Компанія володіє та керує АЗС в шести штатах: Кентуккі, Іллінойс, Індіана, Огайо, Теннессі та Флорида. Мережа заснована в 1971 році, свою 200 АЗС відкрила у грудні 2019 року. Її портфоліо включає АЗС трьох форматів: міського типу; дизельні (як правило, у заміських районах); великі АЗК.

QuikTrip

Заснована в 1958 р. компанія володіє приблизно 850 АЗС і мінімаркетами, що знаходяться в основному в південних штатах Америки. Перш за все QuikTrip відома широким асортиментом напоїв і свіжих страв, які готуються на замовлення. Магазини на АЗС QuikTrip - просторі, і дозволяють вмістити великий асортимент товарів. Зазначимо, що у 2016 р. QuikTrip в центрі Атланти відкрила свою першу крамницю, яка не продає пального. Цей крок показав амбіції компанії в сфері фастфуду і готовність конкурувати з більш відомими брендами в сфері громадського харчування. 

Pilot Flying J

Наразі є найбільшим продавцем дизельного палива на дорогах США. Мережа Pilot Flying J нараховує понад 750 АЗС під брендами Pilot, Flying J та Mr. Fuel. Компанія також є третім за величиною франчайзером ресторанів швидкого обслуговування в країні, зокрема найбільшим франчайзі Subway у світі з понад 200 ресторанами. 

Загалом на АЗС Pilot Flying J працюють ресторани під різними назвами: Arby's, Chester's Chicken, Dairy Queen, Denny's, McDonald's, Pizza Hut, Subway, Taco Bell, Wendy's, Cinnabon, Huddle House, Moe's Southwest Grill і Dunkin Donuts.