Європейські трейдери поспішають поповнити запаси дизпального, збільшуючи закупки російського ДП до початку дії ембарго ЄС, оскільки наявність ресурсу з альтернативних джерел залишається обмеженою, повідомляє Reuters.

Європейський Союз заборонить імпорт російських нафтопродуктів, від яких він значною мірою залежить для свого дизельного палива, до 5 лютого. Це відбудеться після заборони на російську сиру нафту, яка набуде чинності в грудні.

Відвантаження російського дизельного палива, призначеного для регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (ARA) у період з 1-го до 12 листопада зросли на 126% у порівнянні з жовтнем, до 215 тис. барелів на добу, повідомила ринковий аналітик компанії Vortexa Памела Мангер.

За даними відстеження танкерів Refinitiv, на російське дизельне паливо припадало 44% від загального імпорту моторного пального до Європи в листопаді, тоді як у жовтні ця частка становила 39%, а до лютневого вторгнення Москви в Україну - понад 50%.

Хоча залежність ЄС від поставок з РФ трохи знизилася, Росія все ще залишається найбільшим постачальником дизельного палива до Європи.

Ларс ван Вагенінген з нідерландської консалтингової компанії Insights Global заявив, що російське ДП, яке зараз надходить до портів ARA, буде швидко перепродано, оскільки його поточна вартість вища, ніж ф’ючерси на наступні місяці.