11 серпня, 2022, 13:30

На тлі проблем з поставками російського газу до ЄС уряди багатьох країн закликали бізнес скорочувати споживання енергії. Вже декілька європейських роздрібних мереж заявили, що будуть економити на освітленні або розглядають можливість скорочення годин роботи, повідомляє Reuters.

SPAR Austria скорочує тривалість освітлення реклами в 1500 своїх магазинів по всій країні, повідомив речник компанії. Цей крок зменшить споживання енергії ритейлером на 1 млн кВт-год на рік, сказав SPAR, не уточнивши, скільки грошей буде зекономлено. SPAR Austria управляє понад 1,2 млн м2 торгової площі, а продажі компанії минулого року становили €8,56 млрд. Зазначимо, що крамниці SPAR часто розташовані на АЗС. 

Минулого місяця глава фпанцузької мережі супермаркетів та АЗС Leclerc заявив, що компанія може скоротити години роботи своїх магазинів, аби допомогти країні впоратися з можливим дефіцитом електроенергії.

Ще один крупний французький оператор супермаркетів та АЗС - Carrefour - своєю чергою підписав «Хартію EcoWatt» з національним оператором енергетичної мережі RTE, зменшивши споживання електроенергії в своїх магазинах у періоди високого попиту.

Водночас бельгійська мережа супермаркетів Colruyt повідомила, що не збирається скорочувати споживання електроенергії, оскільки значні обсяги отримає з відновлюваних джерел. «Жодних конкретних заходів у короткостроковій перспективі не планується, але ми прагнемо продовжити зусилля в рамках нашої загальної енергетичної політики», - сказав представник Colruyt. 44 магазини компанії вже повністю обходяться без викопного палива, використовуючи “зелену” електроенергію та  відпрацьоване тепло для обігріву.