3 лютого, 2023, 09:15

Європарламент (ЄП) в четвер ухвалив резолюцію, в якій закликав посилити санкції проти Росії, зокрема включивши по списку компанію «Лукойлу», а також негайно ввести повну заборону на імпорт викопного палива та урану з Росії до ЄС.

Наголошуючи на важливості того, щоб країни ЄС продовжували демонструвати єдність перед обличчям агресії Росії, євродепутати закликають держави-члени якнайшвидше ухвалити десятий пакет санкцій проти Москви. Зокрема, ЄП закликав ввести санкції проти «Лукойлу» і «Росатому», які все ще присутні на ринку ЄС.

«Особи, причетні до широкого спектру протиправних дій, включаючи примусові депортації та проведення фейкових референдумів на окупованій українській території, також мають бути піддані санкціям», - йдеться в повідомленні на сайті Європарламенту.

Резолюція закликає до негайного та повного ембарго на імпорт викопного палива та урану з Росії, а також до остаточної відмови від газопроводів Nord Stream 1 і Nord Stream 2. Текст ухвалено 489 голосами євродепутатів, 36 були проти, а 49 утрималися.