23 січня, 2023, 13:55

Стійкий попит на бензин у США на тлі проблем з виготовленням нафтопродуктів призвели до збільшення поставок з Європи, в результаті чого підвищилась рентабельність роботи європейських НПЗ.

Морози на Півдні США в кінці грудня призвели до зупинки низки НПЗ, розташованих на узбережжі Мексиканської затоки. Це своєю чергою спричинило підвищення інтересу до імпорту.

Щоб покрити дефіцит, США збільшили імпорт бензину з Європи. Це призвело до зростання цін на європейський бензин. Станом на 16 січня націнка на бензин в Північно-Західній Європі становила $15,70/бар. до котирувань нафти Brent. 

Європейський бензин в січні продається в середньому з премією $13/бар. до North Sea Dated, що є найвищим показником з січня 2016 року. Водночас в грудні 2022 року маржа виробництва бензину в Європі спускалася до негативних значень.

Згідно з даними EIA, імпорт бензину в США зріс з 546 тис. барелів на добу в листопаді до майже 600 тис. барелів на добу в грудні 2022 року.

Європейські НПЗ наразі працюють з високим рівнем завантаження, оскільки заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів набуває чинності 5 лютого. Європа має дефіцит дизпального, але має профіцит бензину. У той же час попит на бензин в ЄС взимку є традиційно низьким.