В січні Європа, ймовірно, отримає зі США рекордні обсяги дизельного пального, оскільки наближається заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів.

За даними Vortexa, в грудні поставки дизельного палива та газойлю із США до Європи зросли на 70% у порівнянні попереднім місяцем, до 660 тис. т, що є найбільшим показником з вересня 2020 року.

Поставки зросли, незважаючи на те, що завантаження нафтопереробних заводів у США знизилося. Причинами зниження випуску нафтопродуктів в США поміж іншим стали пожежі на двох нафтопереробних заводах - в Оклахомі та Колорадо.

Імпорт американського дизпального у грудні був навіть вищим, ніж у вересні, коли 5 з 6 французьких НПЗ зупинилися на страйк. Тоді Євопа отримала 600 тис. т ДП зі США. 

Як відомо, 5 лютого набуде чинності заборона ЄС на імпорт російських нафтопродуктів, і Європі доведеться замінити російське ДП поставками з інших країн. Як очікують трейдери, ОАЕ, Саудівська Аравія та Індія стануть найбільшими постачальниками ДП до Європи, оскільки вони, як правило, мають обсяги товару для спотових продажів. Однак поставки зі США також, очевидно, відіграватимуть суттєву роль.