Європейська комісія (ЄК) пропонує встановити ліміт цін на світлі нафтопродукти з РФ на рівні $100 за барель, а на темні, такі як мазут, – $45 за барель, повідомляє Reuters.

За інформацією видання, такі пропозиції було надіслано в четвер урядам ЄС, представники яких обговорять їх на засіданні в п’ятницю вдень. ЄС має встановити обмеження цін на російські нафтопродукти до 5 лютого, коли набудуть чинності нові санкції щодо російського нафтопереробного сектору.

Обмеження ціни на російські нафтопродукти слідує за обмеженням на російську сиру нафту. Як відомо, 5 грудня ЄС та G7 ввели ліміт цін на нафту з РФ на рівні $60 за барель та заборонили морський імпорт російської сировини до Європи.

Зокрема, західним страховим і судноплавним компаніям заборонено страхувати або перевозити вантажі російської сирої нафти та нафтопродуктів, якщо вони куплені за ціною, вище встановленого порогу.

Невдовзі ЄС та G7 можуть переглянути рівень обмеження ціни на російську нафту. Аналітики кажуть, що ринкова ціна російської сировини нижча, ніж $60 за барель.