14 вересня, 2023, 17:45

На ПП «ВОСХОД» неправомірно накладено 1 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

Фахівцями ГУ ДПС у Дніпропетровській області проведено перевірку ПП «ВОСХОД» (власники – Олександр Павлушин, Максим Шевченко та Анастасія Федорова; директор – Олександр Павлушин) в м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.). Перевіркою зафіксовано ряд порушень порядку ведення обліку пального, а саме: Підприємством було отримано у 2021 році 1,2 млн літрів пального та не було зареєстровано акцизний склад у системі електронного адміністрування реалізації пального розпорядником акцизного складу. 

На підставі вказаного контролюючим органом було прийнято ППР про застосування 1 млн грн штрафних санкцій. Не погодившись із зазначеним, ПП «ВОСХОД» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування вказаного ППР. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що висновки акту перевірки не відповідають вимогам чинного законодавства. Відповідачем не надано доказів, які б підтверджували факт зберігання пального у стаціонарних ємностях з перевищенням встановлених нормативів. Позивач зазначив, що частиною придбаного пального були заправлені паливні баки власних тепловозів. Паливні баки транспортних засобів не є місцем зберігання палива. 

В ПП «ВОСХОД» вважали, що свої висновки інспектори зробили з тих документів первинного обліку придбаного та витраченого пального, які були надані бухгалтерією позивача. Дизельне пальне, про яке зазначено в акті перевірки, не було у ПП «ВОСХОД» на зберіганні, оскільки воно безпосередньо було залито в паливні баки транспортних засобів від перевізника на залізничній колії, що не є зберіганням палива у розумінні вимог чинною законодавства. 

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.02.2023 позов задоволено частково: визнано протиправним та скасовано спірне податкове рішення. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції в частині задоволених вимог та прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі. Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 10.08.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Дніпропетровській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.