Компанія Vorex LLC звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до «Укргазвидобування» (УГВ), у якому просить суд змінити умови тендеру на закупівлю безшовних обсадних труб та зупинити проведення самого конкурсу, який УГВ оглосила 16 травня. Про це повідомляє ExPro. 

Нагадаємо, Vorex нещодавно через суд заблокувала закупівлі безшовних обсадних труб «Укргазвидобування». УГВ у січні-лютому провело 4 тендери на закупівлю безшовних обсадних труб, в яких перемогло ТОВ «Інтерпайп Україна» із загальною пропозицією 1,153 млрд грн (з ПДВ). Однак Vorex звернулася до АМКУ, вважаючи, що умови тендеру були дискримінаційними по відношенню до іноземних компаній. АМКУ відхилив скаргу Vorex, тому компанія звернулася до Господарського суду. Суд задовольнив заяву про забезпечення позову, заборонивши УГВ чи її філіям укладати договір по цим 4 тендерам до завершення розгляду справи.

Пізніше УГВ вдалося в суді скасувати обмеження щодо укладання договорів. 7 травня 2024 р. Господарський суд задовольнив клопотання УГВ та скасував заходи забезпечення позову вжиті від 16 квітня 2024 р.

16 травня 2024 р. «Укргазвидобування» оголосила новий тендер на закупівлю обсадних безшовних труб з муфтовим газогерметичним різьбовим з’єднанням. Однак Vorex знову намагається заблокувати конкурс, звернувшись до Господарського суду міста Києва.

Як повідомляло ExPro, УГВ 22 грудня 2023 р. уклала дві угоди з компанією Vorex LLC на постачання обсадних труб для видобутку газу на 797 млн грн. 

За даними «Наші Гроші», Vorex LLC зареєстровано у США, її керуючим партнером є американський громадянин Федір Закусило. За даними учасників ринку, Закусило має українське коріння — він родом з Полтавщини. Vorex торгує не американськими, а китайськими трубами.