Підводний трубопровід для транспортування зеленого водню між Барселоною і Іспанії та Марселем у Франції під назвою H2MED коштуватиме близько €2 млрд, повідомили Reuters два джерела. Як зазначається, такими є попередні оцінки проєкту, узгоджені між Іспанією, Португалією та Францією.

У п'ятницю лідери трьох країн зустрінуться в іспанському місті Аліканте разом з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, щоб обговорити графік будівництва та фінансування нового водневого трубопроводу.

Сума €2 млрд не включає вартість з’єднання трубопроводу на суші, повідомили два обізнані джерела. Одне з них додало, що вартість проєкту може зрости приблизно до €3 млрд залежно від підводного шляху, яким проходитиме труба.

Про будівництво цього трубопроводу домовились у жовтні. Він розглядається як альтернатива трубопроводу MidCat через Піренеї, який підтримали Іспанія та Португалія, але проти нього виступила Франція.

Трубопровід транспортуватиме лише водень, однак в майбутньому можуть бути зроблені «покращення», які дадуть можливість транспортувати і природний газ, повідомило джерело в іспанському уряді. Президент Франції Еммануель Макрон і його іспанські та португальські колеги Педро Санчес і Антоніо Коста мають намір подати заявку на фінансування проекту від Європейського Союзу вже наступного тижня.

Велика частина європейських інвестицій у водень відбувається на Піренейському півострові. Іспанська компанія Cepsa 1 грудня заявила, що інвестує у розвиток відновлюваного палива €3 млрд. Португалія також планує стати великим виробником і експортером водню.