ТОВ «ВІННАФТОГАЗ» скасувало через суд 60 тис. грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.  

Працівниками ГУ ДПС у Вінницькій області проведено перевірку ТОВ «ВІННАФТОГАЗ» (власники – Вікторія Гуленко, Леся Побережник, Максим Поліщук та Іван Гуленко; директор – Вікторія Гуленко) за адресою місця здійснення господарської діяльності: вул. Братів Скакодубів, 42, с. Соболівка, Теплицький р-н, Вінницька обл. 

За результатами перевірки встановлено, що рівнеміри-лічильники встановлені на введених в експлуатацію резервуарах № 1, № 2, № 3 не підключені до живлення, зняття залишків пального з консолі управління неможливе, а відтак акцизний склад, на якому розташовані зазначені резервуари, вважається не обладнаним рівнемірами-лічильниками. 

На підставі вказаного ДПС прийнято ППР про застосування до Товариства 60 тис. грн штрафних санкцій. Не погодившись із зазначеним, ТОВ «ВІННАФТОГАЗ» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування вказаного податкового рішення. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що висновки акту перевірки, на підставі якого прийнято оскаржуване податкове рішення, суперечать законодавству з питань оподаткування та фактичним обставинам справи. 

Крім того, позивач наголосив на допущенні з боку відповідача процедурних порушень під час проведення перевірки Товариства, адже наказ на проведення перевірки не відповідав вимогам встановленим ПК України до відповідного документу. 

З матеріалів справи та отриманих від учасників справи пояснень суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ «ВІННАФТОГАЗ» мають бути задоволені в повному обсязі. Так, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10.08.2023 визнано протиправним та скасовано спірне ППР. Крім того, за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Вінницькій області стягнуто судовий збір у розмірі 2,7 тис. грн.