15 липня, 2022, 15:05

На ТОВ «ЯРКОН» неправомірно накладено 2,7 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального, про це йдеться у постанові Сьомого апеляційного адміністративного, яка є в розпорядженні НафтоРинку.

Справа стосувалася надання даних перевірки колонок, які виконують функції витратомірів на АЗС. Власник АЗС витратив майже рік на судові справи, але довів , що штраф було накладено неправомірно.

Фахівцями ГУ ДПС у Житомирській області з 04.06.2021 проведено перевірку АЗС, АГЗП (вул. Східна, 88/2, м. Житомир), що належать ТОВ «ЯРКОН» (власники – Ігор Ярмолицький та Ольга Орлик; директор – Ігор Ярмолицький). В ході проведення перевірки зафіксовано ряд порушень вимог законодавства. Так, з’ясовано, що на АЗС знаходяться 5 колонок, що використовуються для заправлення пальним, документи щодо походження (технічні документи, паспорти, підтвердження повірки, тощо) до перевірки не надано. Також контролюючим органом було встановлено відсутність позитивного результату повірок п’яти колонок, що виконують функцію витратоміра, несвоєчасне подання даних про залишки пального та про обсяг обігу пального на акцизному складі у кількості один випадок, подання суб’єктом господарювання недостовірних даних із заявами на отримання ліцензій.

На підставі вказаного ДПС прийнято ППР про застосування до Товариства штрафних санкцій у загальному розмірі 2,7 млн грн.

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «ЯРКОН» у серпні 2021 року зверну- лось до Житомирського окружного адміністративного суду і позов було задоволено частково. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 12.04.2022 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Житомирській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

 

Нагадаємо, урядом України було прийнято рішення, щодо припинення або скасування податкових перевірок на період дії воєнного стану. Також, НафтоРинок повідомляв про завершення перевірок з ціноутворення у столиці.

З резонансними судовими справами та рішеннями щодо українського ринку нафтопродуктів ви можете ознайомитися оформивши розсилку на інформаційно-аналітичні продукти НафтоРинку Daily fuels та Daily LPG. Офрмити підписку можна за телефоном редакції +38 (044) 425-55-56  або за посиланням https://cutt.ly/fLIzfJg

Джерело: НафтоРинок