Влада РФ розглядає три варіанти механізму у відповідь на введення країнами G7 і ЄС “стелі” цін на імпорт російської нафти. Проєкт відповідного указу президента обговорюється його адміністрацією та урядом країни, повідомляє російська газета «Ведомости» з посиланням на два свої джерела. 

Як зазначається в статті, перший варіант – повна заборона на продаж нафти державам, які підтримали обмеження, у тому числі якщо вони купують сировину в Росії не безпосередньо, а через країни-посередники. Наприклад, постачання блокуватиметься, якщо формально нафту купуватиме нейтральна країна, але її кінцевим одержувачем стане член G7, уточнив один із співрозмовників.

Другий варіант, за словами джерел, - заборона експорту за контрактами, куди включено умову про обмеження ціни, незалежно від того, яка країна виступає одержувачем. Третій – запровадження так званої індикативної ціни, тобто визначення максимального дисконту російської нафти Urals до еталонного сорту Brent. Якщо дисконт перевищує встановлений рівень, продаж буде заборонено.

За словами одного із співрозмовників, на даний момент жодна із цих пропозицій не схвалена, можливі й інші варіанти або їхня комбінація.