Влада Норвегії схвалила 19 нафтогазових проєктів на континентальному шельфі країни, загальний обсяг інвестицій у які становитиме понад $19 млрд, повідомило агентство Associated Press.

"Проєкти стануть важливим внеском у європейську енергетичну безпеку", – заявив міністр нафти та енергетики Норвегії Тер'є Осланд.

Проєкти включають розробку нових площ, подальшу розробку уже наявних родовищ та інвестицій у проєкти зі збільшення видобутку на діючих родовищах.

У червні влада Норвегії заявила, що планує відкрити частини свого континентального шельфу для промислового глибоководного видобутку вуглеводнів.

Раніше НР повідомляв, що видобуток сирої нафти в Норвегії знизився в січні до 1,75 млн барелів на добу, що не відповідає прогнозу. Уряд очікував, що обсяги становитимуть 1,78 млн бар./добу. На початку року норвезький регулятор повідомляв, що видобуток нафти в Норвегії в 2023 році зросте на 7%, до 2,02 млн барелів на добу за рахунок зростання обсягів виробництва на гігантському родовищі Йохана Свердрупа.