31 березня, 2023, 10:20

Найбільший незалежний нафтотрейдер світу Vitol Group отримав рекордний чистий прибуток у розмірі майже $15 млрд за підсумками 2022 року, повідомляє Financial Times (FT) з посиланням на обізнане джерело.

Прибуток трейдера за минулий рік дорівнює його сукупним доходам за попередні шість років, а також перевищує прибуток деяких провідних нафтовиробників, включаючи італійську Eni, зазначає FT.

Рекордний показник свідчить про вкрай високу волатильність на світових енергетичних ринках минулого року. Волатильність характеризується суттєвим зростанням обсягів торгів, що позитивно впливає на фінансові показники трейдерів. Основні конкуренти Vitol, включаючи Trafigura, Glencore та Mercuria, також відзвітували про рекордні результати за 2022 рік. 

Vitol має активи у сфері виробництва електроенергії, нафтопереробці, торгує нафтою, нафтопродуктами, скрапленим природним газом тощо. Компанія також є одним із найбільших власників АЗС в Африці, контролюючи 3,9 тис. АЗС у 27 країнах через свою дочірню компанію Vivo Energy.

Минулого тижня Vitol повідомила, що її виторг минулого року майже подвоївся та становив $505 млрд.