Мережі АЗС по всій Великобританії мають намір запровадити новий «депозитний платіж» в розмірі до £100, який блокуватиметься на банківській карті, коли споживач оплачує пальне прямо на ПРК. Однак залишок грошей швидко повернеться на карту щойно буде підтверджено фактичний обсяг пального та сума, на яку було заправлено авто, повідомляє видання WalesOnline. 

Нова платіжна схема вже була випробувана на десятках автозаправних станцій протягом останніх кількох місяців, і наразі платіжні компанії Mastercard та Visa хочуть запровадити її на всіх АЗС Великобританії. 

В Visa заявили, що вирішили внести зміни в свою політику розрахунків на АЗС, щоб допомогти людям стежити за своїми фінансами. Mastercard, схоже, наслідує приклад конкурента.

У заяві на сайті Visa пояснюється: «Раніше, коли ви використовували ПРК самообслуговування, щоб купити пальне, точна вартість відображалася на балансі вашого банківського рахунку лише через один-два дні після того, як ви заправлялися. Це могло ускладнити відстеження ваших щоденних витрат».

Деякі споживачі обурювалися з приводу нових правил у соцмережах та боялися, що не зможуть купити пальне, якщо на їхньому рахунку буде менше £100. Однак у Visa запевнили WalesOnline, що люди все одно зможуть купувати пальне, навіть якщо на їхньому рахунку не буде £100. Їм дадуть залити стільки пального, скільки вони мають грошей на картці.

Відповідаючи на запитання, коли нову схему розрахунків буде запроваджено на всіх АЗС Великої Британії, представник Visa сказав: «Нову схему оплати на заправці вже діє на багатьох АЗС, і фактично послуга доступна в усіх країнах Європі вже більше п’яти років. У Великій Британії її вже використовують багато незалежних автозаправних станцій, а завершують впроваджувати великі супермаркети».