Виробництво екологічно чистого авіаційного палива (SAF) у світі у 2023 році подвоїлося і перевищило 600 млн літрів, а наступного – зросте утричі. Про це повідомляє «Интерфакс-Азербайджан» з посиланням на дані Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

Наступного року обсяги виробництва екологічного авіапального збільшаться більш ніж утричі – до 1,875 млрд літрів, очікують в IATA. Однак це становитиме лише 0,53% від загальних потреб авіаційної галузі в паливі, зазначається в повідомленні.

«Подвоєння обсягів виробництва SAF у 2023 році обнадіює, як і очікуваний приріст випуску втричі у 2024 році. Але навіть за такого вражаючого зростання частка SAF у загальному обсязі виробництва поновлюваного палива зросте лише з 3% цього року до 6% 2024 року», – заявив генеральний директор IATA Віллі Волш, зазначивши, що це призводить до дефіциту чистого авіапального і зростання цін на нього.

Як зазначає Волш, частка SAF має досягти 25-30% для того, щоб світова авіаційна галузь рухалася траєкторією, необхідною для досягнення нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року.

Щонайменше 43 авіакомпанії вже взяли на себе зобов'язання використовувати близько 16,25 млрд літрів SAF у 2030 році. Водночас регулярно з'являються оголошення про нові угоди на поставки такого пального, наголошується в повідомленні.

IATA об'єднує близько 320 авіакомпаній, які виконують 83% усіх загальносвітових повітряних перевезень.