9 вересня, 2022, 14:35

Відповідно до опитування Platts, відновлення видобутку в Лівії та зростання в країнах Перської затоки призвело до збільшення загального обсягу виробництва нафти групою ОПЕК+ у серпні, до найвищого рівня з ​​квітня 2020 року. Незважаючи на це, група знову видобувала набагато менше погодженої мети на серпень через різкі втрати в Казахстані та Нігерії.

За даними опитування, 13 членів ОПЕК у серпні видобували 29,56 млн барелів на добу, що на 480 тис. бар. на добу більше, ніж у липні. Водночас Росія та вісім інших союзників, що не входять в ОПЕК, скоротили виробництво на 220 тис. барелів на добу, до 13,28 млн барелів на добу.

Загалом видобуток ОПЕК+ становив 42,84 млн бар./добу, що на 260 тис. бар./добу більше, ніж у липні. Це найвищий показник з квітня 2020 року, коли ОПЕК ненадовго збільшив виробництво до 47,56 млн бар./добу під час короткої цінової війни. Але згодом було узгоджено історичні скорочення в рамках ОПЕК+.

На думку багатьох аналітиків, лише Саудівська Аравія та ОАЕ досі мають значний потенціал для збільшення видобутку нафти, тоді як більшість виробників ОПЕК+ уже працюють на максимальних можливостях або переживають технічні проблеми.

Лідер ОПЕК Саудівська Аравія збільшила видобуток на 150 тис. барелів на добу в серпні, до 10,92 млн барелів на добу. Втім, це нижче її квоти, встановленої на рівні 11 млн барелів на добу, показало опитування. 

Саудівська Аравія стверджує, що може викачувати 12,5 млн барелів нафти на добу, якщо це необхідно. Однак Platts Analytics оцінює, що стійка потужність становить 11,5 млн барелів на добу.

Сусіди з Перської затоки - ОАЕ та Кувейт, - відповідно до своїх квот, додали по 400 тис. барелів на добу кожен.

Тим часом видобуток у Лівії зріс до 1,10 млн барелів на добу, збільшившись в серпні на 450 тис. барелів на добу і досягнувши найвищого рівня з лютого.