9 лютого, 2023, 11:35

Попри ембарго ЄС на російську нафту та нафтопродукти, РФ продовжує збільшувати обсяги видобутку, які скоротилися протягом 2022 року. За перший тиждень лютого нафтові компанії РФ наростили виробництво нафти майже на 1% щодо середнього рівня січня, повідомляє російська газета “Коммерсант”. 

Зростання видобутку пояснюється тим, що нафтові компанії за умов санкцій нарощують експорт, але продають нафту з великими знижками. 

За перший тиждень лютого Росія збільшила видобуток нафти на 0,7% щодо середнього рівня січня - до 1,491 млн тонн на добу. При цьому виробництво виявилося на 1% нижче за рівень лютого 2022 року. Таким чином, майже через рік після широкомасштабного нападу на Україну російські нафтові компанії лише наблизилися до рівня виробництва, який був до введення санкцій. У лютому минулого року РФ видобувала в середньому 1,508 млн тонн на добу.

Найбільш стрімке зростання видобутку спостерігається на «Сахаліні-1». За оцінками одного з акціонерів проєкту - індійської ONGC, - до червня видобуток там має збільшити до 200 тис. барелів на добу. Зараз він становить приблизно 163 тис. барелів на добу.