Видобуток нафти в Росії може зрости цього року, заявив у четвер віце-прем'єр-міністр РФ Алєксандр Новак. За його словами, видобуток нафти і газового конденсату у 2022 році очікується на рівні від 520 млн т до 525 млн т після того як досягнув 524 млн т у 2021 році, повідомляє Reuters. 

Видобуток нафти та газового конденсату впав на 11,5% у квітні порівняно з березнем до трохи вище 10 млн барелів на добу, але з того часу відновився. У липні він зріс до 10,76 млн бар./добу. Росії вдалося збільшити продажі нафти в Азію, зокрема в Індію та Китай.

«Ми виробляємо рівно стільки, скільки маємо можливість продавати. У нас є невеликий приріст, ситуація, як ви бачите, покращується. Якщо ситуація продовжить стабілізовуватися, і наші компанії знайдуть (нові) ринки, я думаю, видобуток також буде збільшуватися», – сказав Новак журналістам.

Новак також заявив, що російські компанії готуються до нафтового ембарго ЄС, та розкритикував плани G7 обмежити ціни на російську нафту. "На мою думку, це повний абсурд. І це втручання в ринкові механізми такої важливої ​​галузі, як нафтова", - сказав він.

Окрім того, Новак заявив, що Росія підтримує продовження угоди ОПЕК+ після 2022 року. «Співпраця, про яку домовилися в 2016 році, показала свою ефективність у різних ситуаціях. Ми дуже успішно пройшли кризу, період пандемії 2020 року, тому, на мою думку, нам потрібно продовжувати таку співпрацю», - сказав він. «Ми обговорювали це з нашими нафтовими компаніями, і вони також це підтримують», - зазначив Новак.