1 червня, 2023, 13:30

Видобуток нафти ОПЕК впав у травні після того, як Саудівська Аравія та інші члени альянсу ОПЕК+ добровільно скоротили виробництво, щоб підтримати ціни. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на результати власного опитування.

ОПЕК у травні видобула 28,01 млн барелів на добу нафти, що на 460 тис. бар./добу менше, ніж у квітні, показало опитування. Видобуток впав більш ніж на 1,5 мільйона барелів на добу порівняно з вереснем 2022 року.

Як відомо, кілька членів ОПЕК+ у квітні пообіцяли добровільно скоротити видобуток на додаток до тих скорочень, що були погоджені наприкінці 2022 року. У травні шість членів ОПЕК погодилися скоротити видобуток ще на 1,04 млн барелів на добу, додавши до приблизно 1,27 мільйона барелів на добу скорочень, які вже імплементували з кінця минулого року.

За даними опитування, видобуток серед країн ОПЕК, які зобов’язалися добровільно запровадити скорочення, у травні знизився на 540 тис. барелів на добу.

Дотримання квот на видобуток групою ОПЕК+ впало з 194% у квітні до 137% у травні. Виробництво досі відстає від погодженого рівня, оскільки Нігерія та Ангола не мають технічних можливостей викачувати нафту в узгоджених обсягах.

ОПЕК+ збирається в неділю у Відні, щоб визначити свою подальшу політику щодо видобутку.