5 серпня, 2022, 18:25

Верховний Суд став на бік Антимонопольного комітету України у справі про антиконкурентні узгоджені дії на ринку пального у 2016 році, йдеться в повідомлені АМКУ.

Так, 28 липня 2022 року Верховний Суд прийняв рішення у справі № 910/702/17, яким підтвердив позицію Комітету щодо наявності в діях ТОВ «ВОГ Рітейл» антиконкурентних узгоджених дій на ринку пального з низкою інших суб’єктів господарювання (рішення АМКУ від 28.10.2016 № 480-р). Таким чином Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу ТОВ «ВОГ Рітейл».

За даними You Control, зобов’язання перед державною ТОВ «ВОГ Рітейл» - податковий борг у розмірі майже 860 млн грн (з який державний – 24 млн грн).

Нагадаємо, у 2016 Комітет оштрафував низку найбільших операторів автозаправних станцій країни на 204 млн 325 тис 103 грн (серед яких було і ТОВ «ВОГ Рітейл») за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мова йде про антиконкурентні узгоджені дії під час встановлення роздрібних цін на світлі нафтопродукти. Комітетом було доведено, що компанії узгоджено підтримували на інформаційних табло своїх стаціонарних АЗС подібні роздрібні ціни на бензин марки А-95 та дизельне пальне.

Під час розслідування були встановлені узгоджені дії учасників роздрібного ринку пального.

При цьому, АМКУ зазначив у своєму розслідуванні, що картельна змова на ринку нафтопродуктів стосувалася шести брендів, які реалізують пальне на території України:

На сьогодні чотири бренди учасники справи вже сплатили 100% штрафу та пеню.

ТОВ «Золотий екватор» та ПП «Окко нафтопродукт» й далі оскаржують це рішення АМКУ і не сплатили штраф.

Реєстр ТОВ ВОГ Рітейл про статус компанії

Як зазначає You Control до ТОВ «ВОГ Рітейл» набрало законної сили судове рішення у справі про банкрутство та має податковий борг у розмірі майже 860 млн грн (з який державний – 24 млн грн).

Оскільки рішення Верховного Суду є остаточним та не підлягає оскарженню, ТОВ «ВОГ Рітейл» має сплатити до державного бюджету не лише суму штрафу, а й пеню, що нараховувалася усі ці роки та у підсумку зрівнялася з сумою штрафу - 54 036 332 грн. Загальна сума становить - 108 млн. грн.

Джерело: Антимонопольний комітет України